Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez a szakma mit foglal magában...

Ez a szakma mit foglal magában és hol helyezkedtek el vele? Milyen bulikat tudnátok ajánlani? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
A vendéglátóiparon belül a szakács szakma érdekel, 8.-os vagyok, pécsi és továbbtanulás előtt állok. Van pécsen a kero ahol tanulságként vendéglátást, és aztán fősulin. De a kero sajna nem a legjobb suli és valami jobb suliba szeretnék menni, lehetőleg pécs közelében, vagy kicsit lehet messzebb is. A vendéglátásszervező-vendéglátóhely lehetek szakács? És ezen kívül még hol helyezkedhetek el? A szempontjaim alapján ajánlatáról bulikat? Köszi előre a válaszokat!

2013. dec. 27. 17:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A szakácshoz nem kell fősuli. Végezz el egy szakács képzést, utána már dolgozhatsz is
2013. dec. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az lehet de szerintem manapság az hogy valakinek érettségije van, az eelég alap dolog.
2013. dec. 27. 21:05
 3/16 anonim ***** válasza:
Persze az kell hozzá. De főiskola nem.
2013. dec. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
Ne téveszd össze egy szakmai képzést az érettségivel! Ha tényleg érdekel a szakma és ebben szeretnél dolgozni ajánlom Pesten a Gundel Károly vendéglátó iskolát azzal mehetsz valamire,de ezt csak akkor ha tényleg ezt akarod...amúgy is ez a szakma nagy lemondásokkal jár...
2013. dec. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hát az a baj hogy nem egészen vagyok tisztában ezekkel. Valami pécshez közelebbi, de jó sulit tudnál ajánlani? És milyen lemondásokra gondoltál?
2013. dec. 29. 16:57
 6/16 anonim válasza:

Pl ünnepek,nyár, pihenés.

Napi 16 óra munka általában heti6-7 napban.

2013. dec. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hát az ünnepek meg a nyár az nem annyira érdekel, a napi 16 óra meg valahogy kibírható azért. Legalábbis megszokható.
2013. dec. 30. 13:31
 8/16 anonim ***** válasza:
Az én testvérem kitűnő bizonyítvánnyal ment a keroba vendéglátóira. Nem a legjobb suli, de ha jó vagy itt csak még jobb leszel.Nem tudom pontosan a szak megnevezését, de ő érettségit is fog kapni, és pár év ráképzéssel a szakmát. De 11.-től vannak már szakmai tantárgyak (pincér, cukrász, szakács) Ha tényleg ez érdekel nézz el egy nyílt napra :)
2014. jan. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Szia, igen engem is ott érdekel a vendéglátó tagozat, információim szerintem itt lehet tanulni ezeket. A problémám ezzel a sulival, hogy elképesztően lepusztult a hely és nem tudom mennyire jó az oktatás. :/
2014. jan. 8. 17:06
 10/16 anonim ***** válasza:
Igen maga az épület eléggé lepusztult. Az oktatást nem gondolnám színvonalon alulinak. Tesómnak is sikerült 10.-év végén előrehozott biosz érettségit tenni és ötös lett. Közepes iskolának mondanám :)
2014. jan. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!