Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek tanuljak tovább? Nagyon...

Minek tanuljak tovább? Nagyon tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

A reál tárgyak érdekelnek elsősorban:

-matek: fakton vagyok de az emelt érettségihez nem érzem elég erősnek magam


-földrajz: van egy közép érettségim, de rá kelett jönnöm. hogy nem sokat ér


Azok a tantárgyak amivel pedig lehetne is kezdeni valamit elhanyagoltam (kémia, fizika), utólag nézve ezeket kelett volna felvennem faktra, de már késön 4 hónap és érettségi.


Ebben a helyzetben mi a legjobb dolog amit tehetek?



2014. jan. 2. 20:18
 1/4 anonim válasza:
És van olyan szak valamilyen egyetemen, ami érdekelne?
2014. jan. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
az ELTE földrajz szakot és a BME műszaki menedzsert néztem,de utána olvastam és eléggé elment ezektől is a kedvem,büfé szakok és nem kedvező az elhelyezkedés mindenhol ezt írják
2014. jan. 3. 20:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Külső nyomásra akarsz tovább tanulni vagy Te magad szeretnéd? Ha nem tudod, hogy mivel szeretnél foglalkozni, akkor egyelőre nem érdemes egyetemre jelentkezned. Láttam már embert aki így pazarolt el 2-3 évet az életéből. Lehet, hogy munkát kellene keresned és amikor ráérzel, hogy mivel szeretnél foglalkozni, akkor jelentkezz valamely egyetemre (már ha amire ráéreztél, ilyen végzettséget igényel).
2014. jan. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Továbbtanulni úgy érdemes, hogy nem csak arra gondolsz hol tudsz majd elhelyezkedni hanem, hogy olyat tanulj amihez kedved van.

Ha még most is úgy gondolod, hogy semmilyen szak nem érdekel annyira, hogy jelentkezz oda, akkor tényleg várj még.

Kezdj el dolgozni, közben esetleg pótold be hiányosságaidat azokból a tárgyakból, amik érdekeltek volna, de még nem nőtt be a fejed lágya, hogy tanuld is.

És bízz magadban, kellő gyakorlással az a matek emelt se olyan vészes, hidd el! :)

2014. jan. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!