Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minimális biológia, kb. semmi...

Minimális biológia, kb. semmi kémia és fizika tudással, de erős matekkal van értelme elkezdenem biomérnöki szakot?

Figyelt kérdés
Főleg a Corvinus Egyetem érdekelne. Sajnos 8. után szakközépiskolát választottam, ahol nem volt lehetőségem természettudományos tárgyakat tanulni, ezért ha belevágnék, kellő elszántsággal lenne esélyem elvégezni a szakot, vagy szenvedés lenne!?

2014. jan. 16. 16:12
 1/4 anonim válasza:

Szia!


Én BME-re járok biomérnök szakra és elsőéves vagyok, nálam is ez volt a helyzet, hogy matekom jó volt, de nem érettségiztem kémiából, vagy bioszból.


De nálunk volt felkészítő tábor nyáron, ami a kémiai alapokat felhozta kellően. Mert főleg a kémia számottevő az elején.


Szóval ha nagyon tetszik a szak, és van elég érdeklődésed ezek iránt a tárgyak iránt, akkor simán van értelme.

2014. jan. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én határozottan úgy érzem, hogy ha erős matek alapjaid vannak, akkor sikeres tudsz lenni a Corvinus biomérnöki szakán. Fordítva lenne nehezebb. Egy bizonyos szint felett az összes természettudományban a matematika jelenti a fő módszertani alapot.


Üdv:

Levente

2014. jan. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Corvinusról nem tudok nyilatkozni, de a BME-n eléggé meg vagy lőve erős kémiai alapok nélkül. Sajnos én is a te helyzetedben voltam, a kémiás tárgyaimat el is buktam (11 kredit)..
2014. jan. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A SZIE-n jobb a biotechnológia MSc-n és az bármilyen ottani BSc-re ráépíthető. Én a SZIE AOK biológia BSc után a SZIE MKK mezőgazdasági biotechnológus MSc kombinációt javasolnám, ha komolyan biomérnök szeretnél lenni.
2014. júl. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!