Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Utazási irodában szeretnék...

Utazási irodában szeretnék majd dolgozni. Mit végezzek, főiskolán alapszakot (turizmus-vendéglátás) vagy OKJ-t, felsőfokú képzést (idegenforgalmi szakmenedzser vagy mi a neve,2 éves)?

Figyelt kérdés

Elég 1 középokú nyelvvizsga, vagy kérnek felsőfokút, esetleg szakmait? Vagy 2 nyelvet?

Főiskolán 2 szaknyelv kell, OKJ-n 1 szaknyelv.

Előnyösebb a szaknyelvi vagy jobb lenne 1 felsőfokú is?

Tudom, hogy ezt szeretném csinálni, így is tanulok tovább. Érettségi is elegendő lenne egyébként? Elég lenne az alapszak fősulin, nem kell hozzá a mesteképzés?

Köszi a segítséget!!!


2009. dec. 7. 10:37
 1/8 anonim ***** válasza:
mit akarsz dolgozni az utazási irodán? mert nem mind1 az sem, hogy takarító vagy, telefonos ügyintéző helpdesk-es, utazási tanácsadó, vagy adminisztrálod a foglalásokat, stb.
2009. dec. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

ÖÖÖÖÖmmm.... Akár utazási tanácsadó, akár valutapénztáros, akár repjegy foglaló, bármi, csak az íróasztal mögött lehessek :) és ne a seprűt fogjam :D

kb mennyit keresnek?

2009. dec. 7. 10:56
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyes pozíciókba elég az OKJ-s képzés, mivel ott szakirányú végzettséget kapsz attól függően milyen képzést választasz van sokféle.

Ha főiskolát, vagy egyetemet végzel akkor magasabb pozíciót tölthetsz majd be (persze ha lesz állás). pl. referens, operátor.

A nyelv (1 minimum kötelező) rajtad áll, mostanában 2 nyelvet is kérnek, de annál nagyobb az esélyed minnél több nyelven tudsz! 1 nyelvizsga után, szerintem nem is a nyelvizsga megszerzésére kell hajtani, hanem arra hogy tudj bezsélni! mert nem feltétlenül a papírt kérik hanem azt hogy elboldogulsz e az adott nyelven.

Sok sikert!

2009. dec. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

barátnőm is turzimus-vendéglátásban jár főiskolára, és megmondjam mire jó az egész? LEHÚZÁSRA. Szar a suli, tisztán látszik, h lehúznak (utolsó félévben csak szakmai gyakorlatod van, de elkérik a teljes ktg térítést - mire föl?!), elhelyezkedési lehetőség NINCS, diplomával végezhetsz olyan munkát, amihez kb OKJ sem kéne. Nyelvoktatás nagy 0, az ő iskolájának a kapcsolatai is 0, hallgatói érdekvédelem 0 (mi (vagy a hök) kiverjük a suliból, ha valamit elbasznak).


Szerintem ahhoz, hogy repjegyet foglalj, nem kell ez a 3-4-5 éves szenvedés (azon túl, hogy az elhelyezkedési lehetőségeid NEM javulnak számottevően).

2009. dec. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

14:22

És melyik iskolába jár a barátnőd? A nyelvtanulás egyik főiskolán/egyetemen sem megy már úgy mint régen, ezért mindenkinek magától kell tanulnia! Munka meg jelenleg azért nincs, mert túl sokan választják ezt a szakot téves elképzeléssel pl. majd utazgat a világban és lógatja a lábát, amikor meg munkára kerülne a sor, akkor meg elszalad mindenki mint a vadludak.

2009. dec. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igazából nem tudom mi vár rám ezen a szakon, de azt igen, hogy mi az életcélom :) tényleg ilyen helyen szeretnék dolgozni, és tudom, hogy alkalmas lennék rá, mert érdekel a világ, az utazás és ami ehhez kell :)

jobban járok, ha az alapszakot végzem el, mint egyéb himi-humi képzést? :)

köszönöm!

2009. dec. 9. 10:39
 7/8 anonim ***** válasza:

14:22-es vagyok

BKF-HFF.. SIRALMAS. Ugye az a neve a sulinak, hogy Budapesti Kommunikációs Főiskola ... DE basszus.. Olyan alapvető információkat nem tudnak vagy tévesen tudnak, hogy az hihetlen! Arról volt szó, hogy nem kapnak ösztöndíjat, aztán mégis (ez így talán jobb), de ha bemennek a tanulmányira kérdezni, akkor ők nem tudnak semmiről, te meg ott állsz mint lóf*sz a hideg vízben. Szörnyű! Meg az a szörnyű pénzéhség, ami ott megy.. Elhiszem, hogy nincs pénze a sulinak, de valaki amiatt ne kapjon ösztöndíjat, mert előző félév végén 1 azaz EGYnél több vizsgáját kell megismételni? (a tárgyat nem bukja el) Aztán persze vizsgakurzus vagy keresztfélév nincs, mer minek?! Várj csak 1 évet, fizesd addig is a lóvét.. eh-eh. Én BMF-es vagyok, nálunk is van 1-2 csúnya húzás a suli részéről, de eddigi tapasztalataim alapján egész normálisan megoldották a problémákat, mert pl nálunk a HÖK az tesz is az ilyen dolgok ellen.. Na de ott?! A HÖK csak szervezi a hülye bulikat, a hallgatói érdekképviselet meg le van szarva.... Csak legyen pénz a többi nem számít. HIHETETLEN.

2009. dec. 10. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Erre azt tudom mondani, hogy sajnos igen sok főiskolán hasonló a helyzet tudomásom szerint Nyíregyházin is. De ez nem kapcsolódik ahhoz, hogy ha elvégzed a kurzust mi lesz belőled! Ez csak az iskola színvonalát húzza le kicsit. Bár most sehol sincs állás a válság és hatásai miatt, de ha belegondolsz az idegenforgalom jelenleg az egyik leggyorsabban növekvő szektor, így sok kilátással kecsegtethet még a jövőben. Az utazási irodákkal csak az a probléma, hogy jelenleg folyamatosan csődbe mennek, mert jelenleg nem tudják fenntartani magukat.

Kérdezőnek: Szerintem ha utazási irodában szeretnél dolgozni akkor elég egy szakirányú OKJ képzés is! Sok sikert hozzá.

2009. dec. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!