Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges ez? Illetve kell...

Lehetséges ez? Illetve kell fizetni? (részletek lent?

Figyelt kérdés

Idén érettségizek és volt egy tervem, egy szakma amit szerettem volna tanulni de ez nem jöhet jelenleg össze. Olyan lehetséges hogy az érettségi után halasztok 1 évet addig mondjuk dolgozok,utána pedig szeretnék (azaz 2015 szeptemberére) jelentkezek egy főiskolára vagy egy szakközépbe?

Elméletileg csak 21 éves korig ingyenes az első szakma tanulása.Ha én 21 éves korom előtt jelentkezek egy képzésre, ami mondjuk 3 éves és a 3 év alatt betöltöm a 21-et akkor már fizetnem kell?

2016. szeptemberében töltöm a 21-et és 2015-ben kezdek meg mondjuk egy fősulit, akkor 2016-ban és 2017-ben fizetnem kell?


2014. febr. 6. 17:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Csak az OKJ-nál van ez a korhatár, főssulira bármeddig jelentkezhetsz.
2014. febr. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

azthiszem a 21-en már változtattak is. de amúgy lényegtelen mert a lényeg hogy annak ingyenes aki az x-edik életévét még nem tölti be abban az évben.. értsd:

ha tényleg 21. életévedig ingyenes akkor én mint 93-as születésű már nem jelentkezhetnék ingyenes OKJ-ra. viszont ha tavaly kezdtem volna el nem kéne idéntől fizetni.. végig ingyenes marad

2014. febr. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!