Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki egy kicsit is jártas...

Aki egy kicsit is jártas ebben, tudna tanácsot adni, hogy milyen egyetemre menjek, mi lenne jó (ha ilyen helyzetben vagyok)? Lent a többi infó.

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy Romániában élő 17 éves lány vagyok.

Most bio-kémia szakon vagyok, mivel a közelben ez volt az egyedüli magyar tagozat.

Sosem ment a kémia-fizika, mindig is a humán tantárgyak felé hajlottam. Most is küszködök ezekkel a tantárgyakkal, főleg a matek-fizika-kémiával.A biológiát meg úgy ahogy bemagolom,de végülis érdekesnek tartom. Mindig szerettem az irodalmat és az angol nyelvet.Az osztályban a legjobbak közt vagyok.

Nem tudom eldönteni mire menjek tovább. Ugye itt jól kell tudni a román nyelvet,én meg épp haladó szinten vagyok, már előre is félek,ha esetleg román nyelvű egyetemre kellene járnom.

Olyasmit szeretnék tanulni,hogy majd azzal a munkával külföldön is eltudjak helyezkedni.

Pl jó lenne menni magyar-angol szakos tanárnőnek, de ha pl külföldre mennék, ezzel semmit nem érnék el.

Gyerekkori álmom a színészkedés,azt mondják jó vagyok belőle,viszont az éneklés nem az erősségem.

Szüleim nagyon azon vannak,hogy asszisztens legyek, viszont attól is félek,mert azért nem kis felelősség,+ a vértől rosszul leszek és elhagy minden erőm.

Ha tanítónőnek megyek, akkor is perfektül tudnom kell a románt + külföldön ezzel sem érnék el semmit.

Azon gondolkoztam,hogy kiköltözöm majd Magyarországra,bár ahogy hallottam ott is ilyen helyzet van,mint itt.

Szívesen dolgoznék viszont titkárnőként, esetleg egy bankban,vagy recepciósként, bár nem egészen tudom,ezekhez mik kellenek.

Ezek alapján szerintetek mit kellene csinálnom? Mi lenne a legjobb? Várom a tanácsaitokat,remélem írnak majd segítőkész emberek.


2014. máj. 6. 17:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezek alapján? Ezek alapján szerintem nagyon nem tudod mit akarsz csinálni.


Tanárnőtől banki asszisztensig nagy a hézag.


Elsőként jól gondolt át mivel akarsz foglalkozni. Ez nagyon fontos, tényleg aktívan járjon ezen az agyad pár napig.

Ne az anyagiak alapján dönts, mindenképp azt válasszad, amit szeretsz.

Ha már nagyjából megvan az irány, nézzél utána milyen főiskolai/egyetemi szakok fedik azt le.

2014. máj. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!