Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az orvosi egyetemhez feltétlen...

Az orvosi egyetemhez feltétlenül szükséges a jó kémiatudás?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben komolyan gondolkodom azon, hogy gimi után az orvosira megyek. Nagyon szeretem a biológiát, szívesen tanulom és legénkább szülész-nőgyógyász lennék. De a problémám az, hogy kémiából 3-as vagyok, igazából azt sem tudom, hogy hogyan kapartam össze. Így neki lehet vágni egy orvosinak? Hallottam, hogy nem muszáj biosz-kémiábólm érettségizni, lehet biosz-fizikából is. Azok, akik jártak/járnak az orsovira, nektek mennyire kellett tudni a kémiát?

2014. jún. 24. 23:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%

Emelt kémia vagy fizika kell.

Utána is nagyon kérik..

2014. jún. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
A rendkívül erős organikus kémia tudás alap az orvosin.
2014. jún. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
56%
A felvételihez valóban nem szükséges, de a a diplomához, igen! Nem tudod kikerülni; valamikor meg kell tanulnod.
2014. jún. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 reptoid ***** válasza:
63%

Ha az első féléves orvosi kémiát megcsinálod, akkor utána klasszikus kémiával nem igazán fogsz találkozni. Oda is inkább csak elmélet kell. Ha az emelt fizikát megérted, átlátod, akkor a kémia elméletének megtanulása sem fog gondot okozni.

Azok, akiknek gimiben a fizika volt kínai, azoknak is van bifiz az egyetemen, ami pedig nevéből adódóan is sok fizikára épít. Van egy kis lárifári, hogy nehéz, de azt is megcsinálja mindenki. Ugyanez van a kémiával is. Ott a könyv, le van írva minden magyarul. A legalapabb dolgoktól indít, aztán ha jársz előadásokra, akkor még a tanárok el is magyarázzák az anyagot, nem neked kell vizsgaidőszakban a könyv fölött agyalni.


Én is hármas voltam gimiben, az is csak kegyelemből, mert be volt gipszelve egyszer a kezem, és azt hitte a tanár, azért rosszak a jegyeim, mert nem tudtam rendesen jegyzetelni... Kémia vizsgán meg volt egy érdekes beszélgetés a vizsgáztatóval a nitrogén vegyértékjeiről meg ammóniáról, ammóniumionról. Bevallom, utóbbi másodév végén, bikém szigorlat előtt vált tisztává előttem :D De igazából egy hetedik osztályos redoxireakciós feladatot nem tudnék megoldani, ha most elém raknák. De nincs is rá szükség, nem vegyész leszel, hanem orvos.

2014. jún. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Én biosz-fizikából érettségiztem, aztán a fizika kb. semmi volt (biofizika), a kémia meg nagyon nagy szívás ezek után.
2014. jún. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%

Sajnos muszáj megtanulni legalább az alapokat, meg

utána nem is lesz rá időd !

2014. jún. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Ha a fizika megy, menj azzal, ne aggódj a kémia miatt. Az orvosin a szervetlen kémia nem megy sokkal magasabban, mint az emelt szintű kémia... A biokémiának pedig neki kell ülni, és meg kell érteni. Ott már nem lesz elektronburkokkal bohóckodás meg ilyesmi, be kell magolni, mint szinte mindent, aztán kész. Ne add fel!


(Én szerettem a kémiát, de effektív, klasszikus kémia alig volt, a nagy része molekuláris biológia meg anyagcsere, tanulható teljesen.)

2014. jún. 25. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nos, azt hiszem megyek biofizikával, aztán a kámiára a maradék két évemben szerintem felkészülök kémiatanárral. (Bár nehéz lesz a dolga, eddig a sulival együtt 3 tnár plusz apukám és a nővérem is próálták nekem magyarázni, de nem nagyon jártak asierrel.) Akinek van még hozzászólnivalója, rajta!:)
2014. jún. 25. 13:42
 9/11 A kérdező kommentje:
A sok hibáért pedig bocsánat, eléggé sietek.
2014. jún. 25. 13:43
 10/11 anonim ***** válasza:
77%
Ehh, utolsó voltam, pont most nézem, hogy a bikémre azt írtam, hogy meg kell érteni, pedig meg kell _tanulni_, bocsi :D
2014. jún. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!