Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi kérdés: Ha sikeresen...

Egyetemi kérdés: Ha sikeresen felvételizek egy egyetemi levelező képzésre, viszont szeptemberben a beiratkozáskor halasztást kérek (biztosan tudom, hogy lehet) akkor lesz diákigazolványom és hallgatói jogviszonyom?

Figyelt kérdés
Az előző képzésnek májusban lett vége, tehát a diákigazolványom októberben fog lejárni. Csak az a kérdés, hogy ha én az egyetemen passzív félévet kezdek, akkor érvényesítik-e, vagypedig csak akkor leszek újra diák ha elkezdek egy aktív félévet?

2014. júl. 20. 11:14
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

"nyilván erről előző sulidban kaptál értesítést, de azt mondtad elegánsan hogy elhagytad nincs mit leadni vagy simán elengedted a füled mellett a felszólítás"


Köszi a jóindulatot. Felsőfokú OKJ-re jártam, nem pedig középiskolába és nem szoktam ilyenekkel trükközni. Viszont nem kaptunk semmi értesítést. De azt tudom ám, hogy októberben fog lejárni, hiszen beleírtam a kérdésbe ...

Nem is az érdekel hogy hányadikán jár le hanem hogy a passzív felvételi mit változtat ezen.

köszi a válaszokat :)

2014. júl. 21. 07:40
 12/14 A kérdező kommentje:
A TB nem érdekes mert dolgozom. Inkább a buszbérlet, diák jellegű bankszámla, stb miatt akartam megtudni.
2014. júl. 21. 07:40
 13/14 anonim ***** válasza:

6-os vagyok

Ne haragudj, de az iskoláknak (tök mindegy hogy okj iskola vagy egyetem/főiskola) az tanulmányok befejeztével kötelező bevonni a diákigazolványt. Ezt nem hagyhatják figyelmen kívül, tehát erről minden tanulót/hallgatót értesíteni kell nekik valahogy. Mennyi az esélye hogy az intézmény jogszabályi kötelességét simán elmulasztja mint az hogy a végzős hallgató trükközik? Én is most végeztem egy levelezős egyetemi képzésben...és egy esti okj-t csináltam párhuzamosan..érdekes mindenhol értesítettek hogy le kell adni a diákot utolsó vizsganapon. És mindkét helyen volt aki nem adta le......

Szóval nem neked szólt inkább általános tapasztalat...

2014. júl. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy levelezős diákkal nem lehet diák béreletet venni, csak jegyet vehetsz kedvezményesen a lakhely és az iskola között.
2014. júl. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!