Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológus szeretnék lenni,...

Pszichológus szeretnék lenni, ezzel kapcsolatban adnátok pár tanácsot?

Figyelt kérdés
Még csak most megyek Ált.Isk. 7. osztályba, de szeretnék tanácsokat fogadni. Például, hogy melyik tantárgyra kell jobban ráfeküdnöm a célom eléréséhez? Esetleg milyen továbbtanulási lehetőségeket ajánlanátok (Győr-Moson-Sopron megye)? Igazából bármilyen tanács érdekel ezzel kapcsolatban. Tudom, kicsit butaság, hogy még csak 13 éves vagyok, és ezt máris kijelentem, hogy pszichológus szeretnék lenni, de én ezt eldöntöttem. Szóval kérlek titeket bombázzatok meg jó ötletekkel. Előre is köszi :)

2014. aug. 19. 01:35
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
A tanulmányokhoz biosz, de nem túlságosan. Csupa olyan tárgy lesz, amivel az érettségiig nem találkozol.
2014. aug. 19. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
72%
Nem butaság, én már oviban tudtam, mi akarok lenni, és össze is hoztam ;) Jó kommunikációs készség, empátia, türelem és természetesen egy kanapé. De egyébként semmi közismereti tárgy, ha jól tudom. Remélem, hogy összejön neked. Sok sikert! :)
2014. aug. 19. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyelőre az összes tantárgyra koncentrálj a gimnáziumban, a felvételihez kettőt kell választani a magyar, történelem, biológia, matek, egy idegen nyelv közül. Az angol nagyon fontos, hiszen a szakirorodalom jó része ezen a nyelven van. Addig is olvass sokat, a könyvekből is megismered az emberek közötti kapcsolatokat.
2014. aug. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) Bár a történelem nem igazán az erősségem, de a biológiát szeretem és a matekkal sincsenek gondjaim :)

2., köszönöm ezt a kis támogatást :) Nem sokfelől kapok támaszt, szóval ez jól esett :)

2014. aug. 19. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!