Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Átjelentkezés másik egyetemre,...

Átjelentkezés másik egyetemre, de ugyanarra a szakra, hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
A Debreceni Egyetemről másik egyetemre Legfőképpen budapestire. Biológia szakon vagyok és ugyanezt szeretném a fővárosban folytatni. Államilag támogatott vagyok. Ezt megtarthatom és ha igen, akkor milyen feltételek mellett? Milyen egyetemeket tudtok ajánlani? Hogy zajlik egy ilyen procedúra? Mikor lehet jelentkezni? Páros félevtol is lehetséges? A válaszokat előre is köszönöm.

2014. aug. 28. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Kiszamoljak a pontjaid. Ha a hatar alatt vagy akkor csak koltsegteritesesbe mehetsz at.
2014. aug. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szia! Én is át szeretnék jelentkezni,de én pont a Debrecenire és én úgy tudom,hogy nemcsak egyetemenként,de karonként is változnak a feltételek. Nekem például 2 érvényesen lezárt félév, min. 30 kredit és legalább 3,00átlag szükséges és persze az,hogy legyen megüresedett helyük. Nekem a TO azt javasolta,hogy egy év múlva felvételizzek és akkor elfogadják a tárgyaimat.
2014. aug. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, aki esetleg még van ezzel kapcsolatban információja, azt szívesen várom. :)
2014. aug. 30. 20:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Javaslom a kiszemelt kar TO-jának felkeresését ezekkel a kérdésekkel. Az emailt nem ajánlom, inkább telefon vagy személyes érdeklődés. (Már ha ELTE.)

[link]

Az ELTE szabályzatából egy részlet. Mivel van kreditátszámolás, előfordulhat, hogy össze-vissza csúsznak a féléveid, mert más a tanterv a két egyetemen, és egy alaptantárgyat nem tudnak elszámolni, amire a szakon több tárgy is ráépül. Elvileg van egységesítés, régebben ez problémát okozott.

2014. aug. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!