Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pályakezdő cnc programozóként,...

Pályakezdő cnc programozóként, CAD/CAM informatikusi tanfolyam?

Figyelt kérdés

Pályakezdő cnc-programozó vagyok,csak a suliban szerzett gyakorlatom van,ami nem sok :(

Van egy gépész technikusi végzettségem,és egy autóvillamossági szerelő végzettségem.

Sajnos cnc-ben nem kapok állást a gyakorlat hiánya miatt,ezért kénytelen vagyok más szakmában elhelyezkedni,de mellette meg szeretném csinálni ezt a CAD/CAM informatikusit.

Az lenne a kérdésem ha megcsinálom a sulit,több esélyem lesz elhelyezkedni akár programozóként,akár CAD/CAM szakirányban?

A válaszokat előre is köszönöm! :)

Szép napot! :)



2014. szept. 1. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:
nem valoszinu. ez is valoszinuleg egy ujabb hasznalhatatlan papir lenne.
2014. szept. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

ebben az esetben, tudnál ajánlani valamit amit érdemes lenne elkezdenem?

2014. szept. 2. 08:48
 3/10 anonim ***** válasza:
a CNC-t kellene eroltetni. Az egy jo szakma, probalj valahogy gyakorlatot szerezni. Gepi forgacsolashoz mennyit konyitasz?
2014. szept. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az alapokat tudom,kis gyakorlással,betanulással,simán menne a dolog,de sajna mindenhol 2-3 éves tapasztalatot,és önálló munkavégzést kérnek.. :(
2014. szept. 2. 11:22
 5/10 anonim ***** válasza:

hat igen, nem egyszeru. de mas szakmakkal is ugyanigy leszel.


A CAD/CAM informatikus raadasul szerintem egy kamuvegzettseg.

2014. szept. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

azért gondoltam erre a CAD/CAM informatikusira,mert az egyik cégnél azt mondták hogy ők nem programoznak kézzel,náluk CAD/CAM programról küldik posztprocesszálva a megfelelő cnc programot a megmunkálóközpontra,ezért gondoltam hogy hasznos lehet a tanfolyam.

De ha most nem is később mindenképpen próbálok valahol gyakorlatot szerezni a cnc-ben.

Olyan helyre ahol meg azt igérik hogy,gyere piros/zőld gombot nyomogatni,és "majd" betanulsz egyszer,nem megyek,mert már láttam ilyet,abbóla majd,ból nem lett semmi....

Jó szakma,és nem is olyan nehéz,csak hát az a fránya gyakorlat... :( :(

2014. szept. 2. 12:01
 7/10 anonim ***** válasza:

"náluk CAD/CAM programról küldik posztprocesszálva a megfelelő cnc programot a megmunkálóközpontra"


igen, de azt meg valoszinuleg mernokok csinaljak.

2014. szept. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát ezt nem tudom,annyit mondtak,ha lenne ilyen végzettségem felvennének...

CAD/CAM helyett,gondolkodtam még egy rendszergazda tanfolyamon,nem tudom azzal mennyire lehetne érvényesülni?

2014. szept. 2. 13:21
 9/10 anonim válasza:
A végén leírt gondolatmeneted a legjárhatóbb út számodra. Próbálj olyan céget találni ahol betanítanak. Ez a munkaadónak is előnyös mivel specifikusan azt a vezérlést, gépet tanulod meg használni ami náluk szükséges. Jó dolog a cad cam is de ahhoz közel akkora(ha nem nagyobb) tapasztalat szükséges. Tapasztalat nélkül nem tudsz programot megírni egy gépre. Sok sikert a jövődre nézve!
2014. szept. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Azt fogom tenni,remélem valamelyik céghez felvesznek,és bele tudok tanulni rendesen a szakmába!

Remélem a leendő munkaadóm is így látja majd a dolgokat, és így lesz egy helyileg képzett szakembere! Csak az a baj hogy sokaknak erre nincs idelyük,nahh de nem adom fel! :)

2014. szept. 2. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!