Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Újságíró szeretnék lenni....

King20000 kérdése:

Újságíró szeretnék lenni. Hogyan tovább? Milyen egyetemre menjek?

Figyelt kérdés
Újságíró szeretnék lenni. Na, mármost nem tudom, milyen egyetem, vagy esetleg utána képzés szükséges.. Valaki segítene? Előre is köszönöm!!

2014. szept. 1. 17:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Kommunikáció és médiatudomány szak biztos segít. De voltaképpen bármelyik szak megteszi, érdemes bölcsész-, gazdasági-, vagy társadalomtudományi területen diplomát szerezni, lehetőleg olyasmiben, ami úgy egyébként érdekel Téged. Az újságírásnak az elméleti hátterét és úgymond szabályait kb. egy hónap alatt meg lehet tanulni, nyilván a papír számít. Egyébként felsőoktatási továbbképzések vannak sok egyetemen, és számos helyen vannak újságíró képzések. Felvi.hu-n tudsz utána nézni. ahhoz, hogy ezekre jelentkezz, a feltételeknek megfelelő alap diploma kell.
2014. szept. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen szakterületű újságíró szeretnél lenni. Az újságírás általános fortélyait többféle újságíró iskolában, kommunikáció-média szakos főiskolán meg lehet tanulni, de az önmagában semmit sem ér háttérműveltség nélkül.


Politikai? - akkor politológia, szociológia, közgáz, történelem, jog előnyös alapképzettséget ad.


Gazdasági? - akkor közgáz


Tudományos? - akkor természettudományos alapdiplomák


Sport? - akkor testnevelési egyetem


Bulvár? - na akkor semmi, csak kellően üres fej :-)

2014. szept. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!