Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek, tényleg le kell...

Szerintetek, tényleg le kell mondjak az egyetemen tanulásról? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok,abban kérném a nálam tájékozottabbak segítségét,hogy lehet-e egyáltalán így jelentkezni bárhová is,vagy nem.

Az érettségim 2-es matek,4-es angol,4-es magyar,5-ös töri és 5-ös belügyi rendvéd ismeretek eredményeket tartalmaz.

Mindegyik középszintű, emeltem semmiből nincs,duplázással van 350 pontom.

Sajnos ezzel a pontszámmal az első helyen megálmodott NKE-ről le kellett mondanom,hiába az 5-ös belügy 350 ponttal szóba sem állnak velem(talán levelezőn de az sem biztos),és mindennek tetejébe még ráadásul nem igazán van közös metszetem a reál tantárgyakkal inkább humán vagyok.

Ennek tükrében vagyok kíváncsi hogy szerintetek van-e olyan egyetem ahová van esélyem bekerülni.



2014. okt. 8. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell lemondanod semmiről, az érettségit meg lehet ismételni. Amiből 4-es vagy 5-ös vagy, abból valószínűleg tudnál jobban is teljesíteni, és egy nyelvvizsga sem lehetetlen, máris van esélyed. Én is NKE-re szeretnék menni, és ismételni fogok.
2014. okt. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Csináld újra a matek érettségit (esetleg magántanárhoz is járj) és tegyél le egy nyelvvizsgát. Amúgy önköltségesre biztos bejutnál valahova, azért még nem kellene lemondani a tanulásról.
2014. okt. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

NKE-n nincs önköltséges, levelőző is csak kevés, de szerintem semmiképp se mondj le azonnal az álmodról! Mivel most kérdezed, ezért legközelebb csak tavasszal van lehetőséged próbálkozni, addig simán fel lehet készülni!

A többi egyetemre is bekerülhetsz, de azt nem mondtad, hogy melyik szakok érdekelnének.

2014. okt. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszaitokat.

Utolsónak:

Tulajdonképpen bármi jöhet amihez humán tárgyak kellenek nagyon sok minden érdekel ezért is nem tudok erre úgy válaszolni,mert tényleg sokrétű az érdeklődésem.

2014. okt. 8. 13:26
 5/6 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti:

Sajnos egységsugarú átlagmagyar vagyok,nem igazán vet fel a pénz,diákhitelt sem szeretnék felvenni mert nem szeretnék mínuszban indulni a nagy életben.

A matek viszont nem lenne rossz ötlet de a kettes is nehezen volt meg.

2014. okt. 8. 13:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Emelt töri vagy irodalom? Érdeklődj a r3gi sulidnál, hogy ha indul fakultáció valamelyikből nem járhatnál e.be meg otthon is készülsz és sima ügy
2014. okt. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!