Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát válasszak, ha...

Milyen szakmát válasszak, ha nem tudok elhelyezkedni a diplomámmal?

Figyelt kérdés

Júliusban végeztem gyógytornász szakon, azóta nem találtam munkát. Alig van pár hirdetés, az se a környéken (környék alatt 100 km-en belüli városokat értem). Mások is mondták és én is gondoltam rá, hogy kéne más szakmát tanulnom, de nem tudom, hogy mit lenne érdemes. Az a baj, hogy, ami érdekel, ott vagy nagyon magas a ponthatár vagy szintén nem tudnék elhelyezkedni vele. Leírom, hogy mik érdekelnek: irodalom bsc, informatikus könyvtáros bsc, gyógyszertári asszisztens OKJ, gyógymasszőr OKJ, még azon is gondolkodok, hogy elvégezném a táplálkozástudományi msc-t (bármilyen eü-s diplomával lehet jelentkezni). Ezek ugye hiába tetszenének, ha nem jók semmire, ugyanúgy nem találnék munkát. Nem tudnátok ajánlani olyan szakot, amik hasonlóak ezekhez, de el is lehetne helyezkedni vele? Orvosira sose lenne elég pontom és 22 évesen már nem szeretnék 3 évnél hosszabb sulinak nekiállni. Műszaki dolgok nem érdekelnek, ápolói szakmához nem elég erős a gyomrom. Sajnos eddig a szakmámon kívüli munkát se találtam, úgyhogy a szüleim tartanak el, ezen minél előbb szeretnék változtatni.


L/22



2014. okt. 19. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
A gyogyszertari asszisztens szerintem jo valasztas lenne. Ami meg passzolna a diplomadhoz az pl a gyogyaszati segedeszkozok meg muvegtagok keszitese.
2014. okt. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, lehet, h jövőre el is kezdem. Előbb kellett volna gondolkodnom. :'( Most várhatok majd' 1 évet.
2014. okt. 29. 23:45
 3/4 anonim válasza:
Van egy kérdésem edig hol érdeklötél ? Irj privit :P
2014. dec. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Melyikre mentél?
2016. júl. 14. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!