Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova járjak, ha természetgyógy...

Hova járjak, ha természetgyógyász vagy pszichológus akarok lenni? Esetleg vmelyik egyetemen vagy főiskolán tanítanak természetgyógyászatot?

Figyelt kérdés
Most fogok érettségizni és van pár ötletem, hogy hova menjek, de kíváncsi vagyok a véleményeitekre, mert igazából valami ,,alapozást" szeretnék előtte csinálni vagyis felkészülni ezekre a pályákra, főleg anatómiából. Gondoltam arra, hogy biológia szak vagy vmilyen egészségügyi dolog. vagy mennyek okj-s képzésre?
2010. jan. 28. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
természetgyógyászatot nem oktatnak a felsőoktatásban, de pl.: a gyógyszerész szakon tanítanak a gyógynövényekről azoknak gyógyhatásairól stb stb
2010. jan. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pszichológia szak van csomó egyetemen. Felvi.hu-n meg tudod nézni. De miért kellene előtte "alapozni"?:D
2010. jan. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Felkészülni a biológiai részekre. Anatómia, ilyesmi. Meg mert most még nem lenne meg a pontszámom.
2010. jan. 28. 20:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Tegyük fel,hogy úgy döntessz pszichológus leszel,és előtte elmész pl.biológia szakra,itt lediplomázol.Ez véleményem szerint nem lenne jó döntés,mivel az állam az első diploma megszerzéséig támogatja a tanulmányaidat a felsőoktatásban(egyetemen,főiskolán).Ha a biológia után mennél pszihológiára,akkor már minden félévben fizetned kellene,hisz ez már a 2.diplomád lenne.Úgyhogy én semmiképpen sem pazarolnám el az államilag támogatott éveimet.

Én is úgy tudom hogy természetgyógyász képzés nincs a felsőokatatásban.De egyébként az OKJ-s képzésekről is úgy tudom,hogy ott is csak az első van ingyen,de ez nem 100%.

De ha szerzel egy diplomát és egy OKJ-s papírt,mindkettő ingyen van,mert mindegyikből csak egy van,szóval a te esetedben ez jó,akár a pszichológiát és a természetgyógyászatot is megcsinálhatod ingyen.

Ezt az alapozás dolgot én inkább elfeleteném,lehet hogy csak pénz és időpocséklás,és ha belgondolunk a többség sem alapoz,mégis elvégzi a sulit,te is el fogod!:) Sok sikert!

2010. jan. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne menj alapozásra. Úgyse azt fogják tanítani, ami neked kellene. Max csinálj vmi OKJ-t, h ne fogyjanak a támogatott féléveid.
2010. jan. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!