Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaságin tanulok jelenleg,...

Gazdaságin tanulok jelenleg, de nagyon nem jött be. érdemes lenne átmennem mérnökire?

Figyelt kérdés

építőmérnök ami tetszik, viszont ahhoz újra kéne érettségiznem, mert nincs ttudományos tárgyam.

mit gondoltok?



2014. dec. 15. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Hah erre most pont tudok válaszolni :D Én mérnökin vagyok Miskolcon , és pár órája voltam vizsgázni pont makroökonómiából. Hát annyit mondok,hogy kb 6 órát tanultam rá és valószínű h 4-es vagy 5-ös lesz. A jövő héten pedig megyek áramlástanból vizsgázni,amire már ma (midnjárt,csak előtte még gepezek kicsit) kezdek tanulni és nagyon fogok örülni,ha meg lesz. Ezzel csak a nehézségbeli különbséget próbáltam érzékeltetni , bár igaz ,hogy nyílván gazdászon is vannak nehéz tárgyak,meg biztos egy fokkal komolyabban is veszik,mint mdonjuk nekünk ezt a makrót , de alapjában véve a mérnöki még így is nehezebb azért. Nem tudom,hogy mi miatt akarsz váltatni (nem bírod,vagy csak nem tetszik) viszont,ha nem tetszik,akkor leeht érdemes átmenned mérnökire,mert könnyebb azt tanulni ami érdekel. De ha annyira érdekelt,akkor meg miért nem oda mentél alapból ugye.. Szóval,ha amiatt váltanál,mert ezt könnyebbenk látod,akkor maradj ott,mert akkor nagyon hamar pofára lehet esni. Szerintem mérnöki pályára majdnem oylan elhivatottság kell , mint mondjuk egy jogászra,vagy orvosira.
2014. dec. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
azért váltanék mert unalmas, hablaty. azt hittem érdekes, de nem. illetve h a mérnöki egy sokkal kézzelfoghatóbb tudomány.
2014. dec. 16. 14:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Értem. Szerintem és kézzel foghatóbb és valóságosabb tudomány a mérnöki. De itt se midnen része ugyanúgy érdekli az embert ezt is elhiheted. Engem pl. rohadtul nem érdekel,hogyan öntik ki az acélt,meg miylen szövetlemek vannak stb.. Persze alapszinten ezt tudnia kell egy mérnöknek. De mikor már a 3. iylen tantárgy van,akkor már az kicsit sok. Vagy pl. ilyen tárgy,hogy 'általános fizikaI , ált. fizika II' amikor már végre kezdesz műszakian gondolkozni, akkor nem biztos,hogy nagyon érdkelni fog már a full elméleti levezetések,amiknek a valósághoz sokszor nem sok közük van. Vagy pl. valakit azt érdekel,hogyan lehet megtervezni egy gépet , valakit meg inkább az,hogy hogyan lehet azt legyártani,amit valaki megtervezett. Szóval itt se minden rész egyformán érdekel mindenkit. De erről szól az egyetem,hogy egy bizonyos szinten pl. egy mérnök hozzá tudjon szólni a gyártáshoz, anyaghasználathoz, tervezéshez, logisztikához stb. hiszen ettől mérnök valaki pl. , hogy van egy rálátsása a dolgokra , egyben látja az egészet , és nem csak egy kis részét. Ha azt érzed jobban érdekel ez,akkor talán érdemes még az elején váltani, mint azt tanulni amit nem szeretsz. De én a helyedben(bár nem ismerem a helyzetedet teljesen) szerintem maradnék , hiszen egy fokkal talán könnyebb , és hidd el mérnökin is bőven lenne oylan tárgy,ami nem érdekel és mellette még el is ment 1 éved legjobb esetben is , plusz tenned kell egy érettségit. Szóval én talán maradnék,de úgyis neked kell érezni ezt igazából , sok sikert!
2014. dec. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsod, ezt az érettségit most meglépem, később még jól jöhet, aztán lesz még egy félévem végiggondolni a továbbiakat.
2014. dec. 17. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!