Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vadgazada mérnőki szakról...

Vadgazada mérnőki szakról véleménye van valakinek?

Figyelt kérdés
Kinek milyen a tapasztalata? Illetve magyar vagy angol nyelvű képzést szerencsésebb választani? Na meg ugye mennyire angol az angol ügye?

2014. dec. 18. 06:43
 1/6 Trafó1 ***** válasza:
0%
Az egy igen érdekes és ritka mérnöki szak.:-PPPP
2014. dec. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A SZIE MKK Vadgazda mérnöki szaka nagyon jó. Azért jó, mert magán a karon és az egyetem más karain is nagyon sok érintkező rokon szak is van, úgyhogy nagyon gazdag a hasznosítható kurzuskínálat. Maga a vadgazdálkodási Intézet is egy színvonalas, jól működő egység, több nemzetközileg is kiemelkedően publikáló oktatóval.


Az angol képzés inkább a külföldieknek van. Ha beszélsz magyarul, akkor inkább azt vedd fel, de attól az angol kurzusokra is ugyanúgy bejárhatsz. A SZIE MKK egy elit kutatókar, amely éppen ezért is nagyon nemzetközi. Elsősorban brazil, afrikai, arab, indiai, és ázsiai (vietnami, kínai, kazah), tehát harmadik világbeli hallgatókkal fogsz találkozni, de azért nyugatiak is vannak. Nemcsak külföldi hallgató van sok, hanem külföldi vendégoktató is. Majdnem minden tanszéken, intézetben van valaki aki csak angolul tudja megtartani az óráját.


Ez az angol persze nem "királynői british english", hanem "nemzetközi angol". Senki sem törődik túlzottan sem a kiejtéssel, sem a nyelvtani finomságokkal, a cél, hogy megértsük egymást és hatékonyan tudjunk tudományt csinálni, szakmát művelni.

2014. dec. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Habár én nem ezen a területen tanulok, de egyik barátom igen és állítása szerint önmagában nem sokat ér, viszont iszonyatos átfedés van a vadgazda és az erdőmérnök között, ezért ha erdőmérnökként felveszel X vadgazda kreditet, úgy megkapod mind a kettő diplomát.
2014. dec. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Valóban sok rokon terület van, ami hasonló lényegében "ökológus-mérnök" képzettséget ad, de mégis eltérő tárgystruktúrával és szemléletmóddal:

- Természetvédelmi mérnök,

- Biológia BSc ökológia szakiránya

- Vadgazda mérnök,

- Környezetmérnök

- Környezetgazdálkodási agrármérnök

- Agrármérnök megfelelő szakirányai

- Növénytermesztő mérnök megfelelő szakirányai

- Kertész mérnök megfelelő szakirányai

- Állattenyésztő mérnök megfelelő szakirányai

- Földrajz BSc Környezetföldrajz szakiránya

- Környezettan Bsc

- Erdőmérnök képzés


Ami most szűkebben a Vadgazda mérnököt illeti, az egyes egyetemek ilyen nevű képzései között óriási különbség van. Én a SZIE MKK (Gödöllő) Vadgazda mérnöki szakáról beszéltem.


Sopronban hagyományos a magas színvonalú erdőmérnök képzés és ők ehhez profilbővítésként hozzávették a Vadgazda képzést is.

2014. dec. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nekem sem ez jelenleg a szakterületem, de szeretném kitanulni.

#2: Te is ezen a szakon tanulsz? A soproni képzésnél a NYME-re gondolsz?


#3: Akkor ha mint vadgazda mérnök veszek fel meghatározott mennyiségben és minőségben órákat, akkor ugyan úgy fordítottan arányosan is megkaphatom mellé az erdőmérnökit?

2014. dec. 18. 15:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Én jelenleg nem tanulok, hanem tanítok ezen a szakon, de korábban több hasonló szakon tanultam. Igen, Sopron alatt a Nyugat-Magyarországi Egyetem Soproni képzési helyét értem.
2014. dec. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!