Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » OKJ Felsőfokú szakképzésről...

OKJ Felsőfokú szakképzésről alapképzésre való átjutás? Kreditpontok, tanulmányi átlag STB. De hogyan?

Figyelt kérdés
Több főiskola hirdet szakképzéseket, és továbbtanulási lehetőséget, tanulmányi beszámítással, kreditekkel, de az nem világos (számomra) hogy ezt úgy kell e értenem, hogy elvégzem a 2 éves OKJ-t, és ha elég jók lettel a vizsgáim, felvételt nyerek az alapképzésre? Hol vannak ilyen lehetőségek? - ha jól értelmeztem. HELP!
2010. febr. 2. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:

"de az nem világos (számomra) hogy ezt úgy kell e értenem, hogy elvégzem a 2 éves OKJ-t, és ha elég jók lettel a vizsgáim, felvételt nyerek az alapképzésre?"


- Nem, nem így, legalábbis nem hinném. Gondolom arról van szó, ha elvégzed az OKJ-t, azután majd kapsz plusz pontot a felvételin. (el nem tudom képzelni, hogy ne kelljen újra felvételizni) Másrészt a FSZ-ben telejsítesz tárgyakat, amelyeket később kreditátviteli kérelemmel teljesítettnek elfogadtatod.

2010. febr. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell újra felvételizned, általában június 30-ig kell beadnod az átjelentkezésed, ha ugyanazon az egyetemen folytatod, ahol a felsőfokút végezted. Első év után tervezed vagy ha végeztél?
2010. febr. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ha végeztem.

Pl. Ilyenre gondoltam.


KÖNNYŰIPARI MÉRNÖKASSZISZTENS SZAK


Akkreditált felsőfokú szakképzés - nappali tagozat (4 félév) levelező tagozat (5 félév)


A szak célja a könnyűipar és a gazdasági élet részterületeire mérnöki felkészültséget nem igénylő technológiai, tervezési és fejlesztési részfeladatokat önállóan ellátó, termelési folyamatokat középszinten irányító és szervező szakemberek képzése. A képesítés OKJ (Országos Képzési Jegyzék) száma: 55 5411.


A megszerzett szakképesítéssel a megfelelő technikusi és szakmunkás munkakörök is betölthetőek. A technikus-képzéshez képest szélesebb körű az elméleti képzés, a szerzett tudás jobban konvertálható.


Ez egy magasabb szintű képzettség megszerzését is jelentheti - megfelelő tanulmányi eredménnyel az itt végzettek bekerülhetnek a főiskolára. A szintén kreditrendszerű mérnökasszisztens képzésben elért eredmények jelentős része beszámít a főiskolai tanulmányokba.

2010. febr. 2. 20:31
 4/6 A kérdező kommentje:
Egy iskolán belül.
2010. febr. 2. 20:32
 5/6 A kérdező kommentje:
Vagy pl. a Minerva érettségizettek szakközépiskolája... ott is vannak akkreditáltak.
2010. febr. 2. 20:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez van a Pannon Egyetemen is pl. gépipari mérnökasszisztens képzésnél.
2010. febr. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!