Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi előadásokra füzettel,...

Egyetemi előadásokra füzettel, jegyzetfüzettel vagy laptoppal jártok?

Figyelt kérdés
Úgy tudtam külföldön divat órára is laptop-ot vinni és azon jegyzetelni, vagy már Mo.-n is???
2010. febr. 3. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk volt egy srác, aki laptoppal jegyzetelt, vagy úgy csinált, mint aki jegyzetelt, de szerintem ez nagyzolási mánia.

Van olyan is, aki A/4-es papírlapra jegyzetel. Ennek az az előnye, hogy nem kell magaddal cipelned minden órára az összes anyagot, viszont könnyen elveszhetnek az oldalak és belekeveredik az ember a sorszámozásba.

Én a Spirálfüzet - golyóstoll párosításra esküszöm. (Én tudok 10 újjal vakon gépelni, de kézzel így is gyorsabban ír az ember)

2010. febr. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nálunk mindenki sima egyszerű spirál füzetben jegyzetel, max a koleszban használunk laptop-ot, órán azért nem mert nincs nálunk mindenhol konektor ahová a laptop-ot hálózatra csatlakoztathatod, az akkumlátor pedig nem bír ki annyit, az első 2 órán már lemerülne és nem tudnád hol normálisan feltölteni, ezért maradt mindenki a füzetnél. Lehet, hogy más egyetemeken máshogy megy, nem tudom, nálunk csak laptoppal nem tudnál órán ellenni.
2010. febr. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én füzettel megyek, de mondjuk lehetne laptoppal is, mert én tanultam gépírást és gyorsabban írok géppel, mint kézzel. Csak egyrészt van olyan tanár, amelyik nem szereti, ha órán elöl van a laptop, illetve vannak olyan órák, ahova szinte mindenki visz be laptopot, csak senki nem jegyzetel. Pl. előző félévben volt olyan előadás, aminek az anyagát a tanár minden alkalommal feltette a netre power pointban, és ugyan azt adta le órán, hát ott nem volt mit jegyzetelni, olyankor órán vagy olvastam, vagy rejtvényt fejtettem, vagy laptopon játszottam. Ahogy a többiek is. Szóval nálunk bizonyos órákra sokan járnak laptoppal, de nem tudom, hogy hányan használják jegyzetelésre.
2010. febr. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem feleslege laptopot cipelni. Én kilyukasztottam sima nyomtatópapírokat, vettem egy mappát, amiben mindig 15-20 lapot viszek magammal, így pár kilót megspórolok. Minden félévben veszek egy 8 vagy 10 cm vastag gerincű mappát, bele ilyen elválasztókat, kb 500 ft. Este ebbe tantárgyanként rendezem a jegyzeteimet. Így tuti nem keveredik el egy füzet sem.

A laptop arra jó, ha unalmas az óra, lehet játszani, de láttam olyat is, aki filmet nézett előadáson. Jegyzetelésre nem igazán alkalmas, az első ábra vagy képlet miatt alkalmazást kell váltani, és mire az illető megrajzolja és beilleszti, addigra a tanár már sokkal előbb jár. Nem véletlen, hogy az első pár héten laptoppal mászkálók többsége hamar rájött erre és ráállt az analóg jegyzetelésre.

2010. febr. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én fehér A/4-es lap+irattartó kombóra esküszöm:) Mindig van lapom, ha kell, nem kell fölöslegesen füzetet kezdenem, ha valamiből csak 10-20 lapot írunk tele, mindig kéznél van, és az aljára ált oda szoktam írni, h hagyadik oldal:)
2010. febr. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a bgf-en kb fele-fele volt az arány, én mondjuk jobban preferálom a füzetet. Bár 2 hónap alatt 2 tollat fogyasztottam ki.
2010. febr. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Másnaposan jártunk.
2010. febr. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A füzetet részesítettem előnyben az írólapokkal szemben, és többnyire ceruzával írtam.
2010. febr. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

nálunk laptop a bevett szokás ( végzős programozó vagyok)

matekos órákra sima A4es lapot viszek, azt beleteszem egy mappába.

2010. jún. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!