Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha főiskola mellett diákmunkáz...

Ha főiskola mellett diákmunkázok akkor abból eltudom magam tartani? Vagy szükséges a diákhitel felvétele?

Figyelt kérdés
Pénzügy számvitel szakra szeretnék menni.

2014. dec. 31. 21:43
 1/5 nagyonhülye válasza:
Attól függ...Tescóban árufeltöltő heti pár órában v hirdetsz a Blikk társkereső rovatban...
2014. dec. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24%
Inkább attól függ mit értesz eltartás alatt..diákhitellel visszafizetésével sokat fogsz szopni a későbbiekben, szóval azt inkább nem javaslom.
2014. dec. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem kolira havi 13 megy el és a havi 4 hazamenésre 18 ezer. Otthonról hozom a kaját, szóval egy héten egyéb dolgokra még 4-7 ezer forint között költök (ebben mondjuk bent van általában heti 1 sörözés is). Dolgozok mellette, havi 50 bejön belőle, ösztöndíjat is kapok, 14-30 ezer között általában.


Valószínűsítsük, hogy kapsz egy 550 körüli nettó órabért te is. Szerintem heti átlag 20 órát tudnál dolgozni. Ez havi szinten 45 ezer körül van. Ha koliba mész, akkor ebből alapból lejön 10-15 ezer forint, ha pedig albérletbe, akkor lényegében 35-45 ezer. Tehát második esetben kicsukva, hogy megélsz belőle. Első esetben is marad a fizudból egy hónapra 30 ezer forintod. Gondolom azért havi szinten legalább 2x haza is néznél, ez még plusz utazás költség. Ez a maradék 30 ezer édeskevés. Még ha kaját hordasz otthonról, akkor sem tudsz ennyiből normálisan megélni, bár nem hiszem, hogy a család beleszakadna, ha egy havi 15-20 ezerrel megtámogatnának, ha eddig el tudtak tartani, akkor még 4 évig igazán bírhatnák.

Ha első félévedben jól tanulsz, akkor e mellé még jöhet sulitól és eredménytől függően 10-30 ezer forint, ebből már ki lehet jönni, ha azt feltételezzük, hogy koliba felvesznek.

(Ha nem vennének fel államira, csak önköltségesre, akkor tandíjfizetés mellett szerintem lehetetlen, hogy teljesen te tartsad fenn még magadat is.)

2014. dec. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most is magamat tartom el. Okj-t végeztem csak tovább akarok tanulni államin és ezért gondoltam a diákhitelre mert bizony magamat kell eltartanom..
2014. dec. 31. 22:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát akkor diákmunkából nem fogod magadat eltartani, hacsak nincs saját lakásod. Diákmunkával havi max 50-re számíts, plusz nem lesz időd rendesen tanulni.
2014. dec. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!