Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakot ajánlanátok egy...

Milyen szakot ajánlanátok egy humán beállítottságú személynek?

Figyelt kérdés

Még csak 9.-es vagyok,de szeretek előrelátó lenni. :) Mivel humán beállítottságú vagyok (kiemelkedő vagyok magyar irodalomból,nyelvtanból,történelemből és idegennyelvből),így ezen a téren szeretnék egy jó,biztos állást majd a későbbiekben. Kitűnő tanuló voltam végig általánosban,és most a félévim végül 4,8 lett,de a célom,hogy ennél is jobb legyen év végére! Nézegettem már nem egyszer olyan oldalakat,amin írnak például a szociológiáról,a bölcsészkarról,a jogról,de egy olyasvalakitől jobb hallani,aki benne van és van tapasztalata.

Szóval,ha tudtok ilyen szakokat ajánlani,akkor szívesen elfogadom őket!

Köszi élőre is! :)



2015. jan. 5. 13:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom mennyire segít, de én leírom a tapasztalataimat a továbbtanulással kapcsolatban. Eleinte én is csak a humán/reál irányultságban gondolkodtam, de aztán hamar beláttam, ha az ember boldogulni szeretne az életben, akkor nem lehet ilyen beszűkülten gondolkodnia. Kombinálni kell a meglévő képességeinket és új dolgokat kell megtanulni. Nekem az a véleményem, hogy először is egy célt kell kitűzni. Annak idején én pl. történész szerettem volna lenni. Viszont rá kellett jönnöm, hogy ez inkább hobbi, mint sem, hogy foglalkozásként űzhessem. Nem arról van szó, hogy rájöttem, nem szeretem a történelmet. Épp ellenkezőleg, nagyon is szeretem, de ha nem én leszek az ország legjobb 100 történészének egyike, akkor igen nehezen fogok tudni csak állást találni. Szóba jött még nálam a tanári pálya, de látva a magyarországi viszonyokat, konstatálnom kellett, hogy ez sem lenne az igazi számomra. Aztán 10. osztályban úgy döntöttem, erőt veszek magamon és a történelem és az idegen nyelvek ködéből kimászom, és az orvosi pálya felé orientálódom. Mondjuk ehhez kellett egy személyes élmény is, ebbe most nem mennék bele ugyanakkor. Ehhez bizony kőkeményen a kémia és a biológia kellett. Eleinte nehezen ment, mert én mindig is humán beállítottságúnak tartottam. Fél év kémia-biológia fakt után majdnem fel is adtam az egészet. Aztán egy "belső hang azt súgta", nem szabad feladni. Nem is adtam fel, jelenleg másodéves vagyok az általános orvosi képzésen. Könnyű volt váltani és teljesíteni a követelményeket? Cseppet sem. Viszont látni kell, hogy az életben kell tanulnunk egy rendes szakmát, mert csak keveseknek adatik meg, hogy a hobbijuk egyben a munkájuk legyen. Summa summarum, nem azt mondom, hogy te is legyél orvos, hanem ezt, hogy vess számot. Találd ki miben vagy jó, mivel tudnál évtizedekig is foglalkozni. Járj nyitott szemmel, és érdeklődően tekints mindenre, legyen szó kvantummechanikáról vagy Egyiptom történelméről. Ez egy fontos kulcs, a mai világ komplex és biztos tudást kell szerezni. Ami az én tanácsom még: tanulj idegen nyelveket, aztán 1-2 év múlva mikor már körbenéztél, kérdezősködtél hozd meg a döntést. Aztán majd később is válthatsz persze, lehet több diplomád is. Remélem átment a lényege annak, amit mindevvel mondani akartam. Sok sikert, hajrá!
2015. jan. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen,értem,amit mondani akartál.

Köszönöm szépen a tanácsot és sok sikert kívánok neked a továbbiakban! :)

Egyébként ha hiszed,ha nem én is gondolkoztam az orvosi pályán,és aztán megtetszett a pszichológia. Érdekelt mindig maga a "segítés",maga az,hogy valakin segíthetek. Tudom,nagyon nagy lelki erőre van szükség ezen a pályán és cseppet sem könnyű,de még van időm ezen gondolkozni.

Mégegyszer köszönöm.

2015. jan. 5. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!