Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pázmány Péter Katolikus...

Pázmány Péter Katolikus Egyetem - Molekuláris bionika mérnöki alapszak vélemények?

Figyelt kérdés

Van itt valaki aki ott tanul vagy oda szeretne jelentkezni? Egy kis segítségre lenne szükségem! Milyen az iskolai élet? Milyen alaptudással érdemes oda menni? Mennyit kell tanulni? (Tudom, hogy azért kell rendesen :) ) Milyenek a tanárok? Tanár-diák viszony? Később milyenek az elhelyezkedési lehetőségek? Milyen a fiúk és a lányok aránya (lány vagyok :) )

És ugyan ezek a kérdéseim a Szegedi molekuláris bionika szakkal kapcsolatban is. Tényleg olyan szörnyű mint amilyeneket olvastam róla?

Köszönöm előre is a segítséget! Privátba is várok leveleket!



#egyetem #diploma #PPKE #molekuláris #bionika #mérnök #elhelyezkedés #szegedi tudonyányegyetem #pázmány péter egyete
2015. jan. 9. 20:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%

A Szegedi képzésről tudom, hogy nagyon jó, a Pázmányról viszont eddig nem sok jót hallottam.

Ez persze információnak nem túl sok, inkább vélemény.

2015. jan. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%
"Hallottam" ... Na ezaz amire nem szabad alapozni. Legalább érveket írhatnál :) Pázmány 3. évet húzom le. Szerintem van benne lehetőség. Szegedi nem ismerem. Az kemiasabb elvileg... De én nem alapozok hallomásokra.
2015. jan. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

Én pont a szegediről hallottam sok rosszat! A pázmányról jókat hallottam, nyíltnapon is voltam, nekem tetszett. Én minden létező helyen rákerestem már erre a szakra, azt mondják hogy tanulni kell és el lehet végezni, de nagyon sokat kell matekozni pl. Persze, nem lehet teljesen ezekre a "hallottam" dolgokra adni, de én inkább megyek egy olyan helyre, ami tényleg "mérnökképző" város (Bp), ráadásul ott épül(t) a Bionikai Innivációs Központ is, ami (elvileg) sok cégnek ad otthont, ami egyet jelent a bővülő munkalehetőségekkel. Ráadásul szerintem nem véletlen van a Pázmányon 400 körüli ponthatár, míg a szegedin 280 körül. Én szívesebben megyek olyan helyre is, ahol megválogatják hogy kiket vesznek fel.

Az alaptudást illetően, azt ajánlják, hogy emelt matekos tudásunk legyen, kell fizika és kémia is, informatika is. Az infót az alapoktól kezdik oktatni, nem baj ha nem tudsz programozni. Mivel sokféle tudású diák érkezik, év elején van egy szintfelmérő matekból, fizikából és kémiából, amik (állítólag) középszintű érettsigi szintjén vannak (ám azt is "hallottam" hogy egyre nehezebbek). Akinek azok nem sikerülnek (jól), azoknak lesz egy ilyen felzárkoztató tárgy, amit csinálniuk kell. Az egyetem előtt pedig van lehetőség egy hetes kurzuson részt venni a tárgyakból, ahol a középiskolai anyagoz ismételik át.

19/L (bionikára készülök)

2015. jan. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én is pont szegedről hallottam rosszakat, Pázmányról meg jókat.

Majdnem oda jelentkeztem (2. hely lett), de végül orvosira mentem.

2015. jan. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

Ha valakit érdekelnek dolgok PPKE-ről, akkor írjon privátot részletesen mesélek róla. Nekem abszolút jó tapasztalataim vannak már 3. éve, pedig van összehasonlítási alapom. Persze mint minden ez sem tökéletes, inkább azt mondanám kockázatos. Annak aki elsőre stabil jó állást akar, 100% biztos jövőt, szép lineáris karriert, az szépen felejtse el, és menjen BME, ELTE, orvosi :) Itt nagyon elkötelezettnek kell lenni, mert olyanokkal kell versenyezni majd, akik elit specializáltak a szakterületeiken (viszont máshoz nem értenek)


Összességében én továbbra is nagyon bizakodó vagyok a jövőre nézve. Inkább azok húzzák a szájukat, és szidják a tárgyakat / tanárokat, akiket nem is érdekel ez az egész, csak kreditre meg átlagra mennek. Egyértelmű, hogy lehetetlen belemenni részletesen minden területbe, ezért egy hasonlat jut eszembe, amit már leírtam. Ez olyan mint egy prospektus, végiglapozod, és ami tetszik kutatási téma abba időt fektetsz és az egyetem adta erős alapoknak hála már magad is megérted. Azt váltig állíthatom, hogy szenvedélyesen érdeklődőként az egyetemi alapozó tudásomnak hála mára már minden angol nyelvű cikket megértek (persze utánaolvasva) legyen az programozás, biokémia, quantum-electrodynamics, orvosi cikkek, neurobiológia, sejtbiológia stb... nekem kb ez volt a célom, hogy értsem a világ működését, és felfogjam a tudományos cikkeket, hozzászóljak, tanuljak belőle stb. Innentől már mindenki saját kedve szerint fejlődhet és foglalkozhat dolgokkal. BME-ről a biosz, Orvosiról és molbioszról a matek és a programozás hiányozna.


Kolleginának itt felettem jó rálátása van a dolgokra.


Szóval ha valakinek van kérdése keressen privátban, szívesen válaszolok... most épp letoltam a vizsgaidőszakot vért izzadva, és itthon élvezem a majdnem 1 hónapos téliszünetemet :PP

2015. jan. 13. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%

Egyik tanárom ismerőse tanári állást kapott miután végzett bionikán, másik meg elment programozónak.

Végül állás hiány miatt nem ezt a szakot választottam.

De mindenképpen akkor PPKE jobb.

2015. jan. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért lettem lepontozva? Véleményt kérdeztek, az meg mindenkinek más lehet. (19/L)
2015. jan. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom, szokj hozzá, hogy itt ostobák és gonoszak az emberek :D


Pont egy ilyen topic alatt vitáztam egy frusztrált arccal, aki bizonygatta a felsőbbrendűségét, hogy ő külföldi egyetemre járt, és mi mennyire szánalmasak vagyunk magyarok, hogy csak ilyen sz*r egyetemekre járhatunk mint a PPKE-ITK... ki is moderálták. Ezek után adjon hasznos tanácsot az ember :D Ezért is mondtam, hogy akit érdekel bővebben a dolog privátban keressen :)

2015. jan. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Amúgy én felpontoztalak, ha ez vígasztal... :) szerintem jókat írtál. Annyi kiegészítés, hogy 3-4 éve mikor kezdtem, még könnyebb volt a szintfelmérő... legutóbbi inkább már arra ment, hogy szinte mindenki járjon felkészítő tárgyakra. Jobb ez így, mert matekból nagy kopp szokott lenni. A kémia sem árt.


...de ettől ne féljetek, minden nulláról kezdődik, semmi előképzettség nem szükséges, csak nagy szorgalom és kitartás. Azt mondhatom, hogy a gimi kissé vicces így visszatekintve, tehát nem kell túlaggódni ezt sem. Minden amit hozol maximum egy kis előnyt jelenthet. Azért programozás / kémia / matek, ebből a háromból valamelyik legyen meg emelt szinten pöpecül, és akkor rendben lesztek. Fizikára csak később lesz szükség, és ott is kvantumfizika inkább, vagy klassz.fiz akit érdekel. Persze a bev.fizhez kell első félévben.

2015. jan. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Látom többségben vannak itt PPKE-ről, úgyhogy gondoltam szegedi bionikásként hozzászólok én is a dolgokhoz, hátha segítek vele. Én alapvetően mielőtt jelentkeztem PPKE-ről hallottam rosszakat, de mivel az ilyen véleményekkel mindig szkeptikus vagyok, nem emiatt döntöttem Szeged mellett. Alapvetően biztonságosabb,tisztább, szimpatikusabb városnak tartom, az egyetem elismert stb. Pedig nekem pl. 230 kilométerre van, míg Budapest csak 50-re. Az a baj, hogy minden szakot csak akkor ismersz meg igazán, ha már legalább egy féléven túl vagy, mert hiába amit olvasol/mondanak, a szubjektív véleményed idővel akár 180 fokos fordulatot is vehet. Így volt ez nálam is.


Az SZTE-s bionikát nagyon bioszosnak mondják, én meg főképp amiatt választottam (PPKE-n állítólag az info erősebb), meg ott volt az is, hogy új terület, mérnöki, biztos sok benne a lehetőség. Na azóta rájöttem ez nem elég alap arra, hogy az egész hátralévő életedről dönts. Szóval szerintem a bionika mindenképpen egy igazán jó szak, Szegeden a term. tudományos szakok legnehezebb kurzusait válogatták össze, viszont várakozásaimmal ellentétben a matek tényleg nagyon sok!!!! azt nem mondanám, hogy hihetetlen nehéz, de sok! Szinte arról szól minden, első 3 félévben. Van egy kis kémia, egy igen erős fizika, digitális architektúrák, amihez nagyon kell szeretni az infót és nagyon érdeklődni az elektronika iránt, egy sejtbiosz, ami szintén nem gyenge, meg egy biosz gyakorlat előadással, ami még viccnek is rossz. Elvileg néhány éve úgy nézett ki ez a gyakorlat, mint a kémia labor, kis (20 fős) csoportokban elvégezhették a kísérleteket (megjegyzem a növénybiosz kb. arról szólt, hogy a keményítőt hogy lehet kimutatni, és ennek nagyon örültünk, meg persze hihetetlen érdekes 2*4 órán keresztül....). Mára 2 db 150 fős csoportból 5-10 ember jelentkezés alapján elvégzi, a többi a hátukat bámulja, nem akarom bírálni az előadókat, de a bikém része is például egy katasztrófa volt, szóval aki nagyon bioszos beállítottságú, az inkább bialap szakra menjen, orvosira, vagy bármi másra csak ne erre, de komolyan! Akár mennyire is úgy tűnik, nagyon megtévesztő, matekon/infón/fizikán sokkal nagyobb a hangsúly. A kémia ... Igazából sokan azon buknak, amit én máig sem értek, mert sosem voltam túl jó belőle, utáltam is rendesen, nem is érettségiztem, ettől függetlenül a mumus szerves elsőre, az ált kém megajánlottra meg lett, és nem tanultam agyon magam, szerintem aki egy kicsit is foglalkozik vele, azt nem a kémia fogja kibuktatni, egyáltalán nem vészes. Az oktatókkal nekem semmi problémám nem volt, egyetlen egy volt nagyon gáz, őt se választanám többet, de igazából nem szeretem bírálni a tanárokat, és a többségük hihetetlen korrekt, rendes és segítőkész volt. Ez csak egy is ízelítő a teljesség igénye nélkül.


Egyébként az egyik ismerősöm PPKE-n végezte, már a mesterszakot is, ő szerette, teljesen meg volt vele elégedve, az oktatókkal is, elvileg, mivel kevese(bbe)n vannak, nagyon oda tudnak rájuk figyelni és sokat segítenek, konzultációs időpontokra van lehetőség stb. Most informatikusként dolgozik, 100e ért, ami a próbaidő után 200 lesz, ezt most mindenki döntse el maga, hogy megfelelő-e vagy nem....


Összességében szerintem nagyon meg kell gondolni ezt a szakot, mert elég nehéz ahhoz, hogy csak szórakozásból végezze el valaki, és meg lehet csinálni, de ahhoz nagy kitartás kell, nagyon nagy! Az meg, hogy milyen lehetőségek lesznek később, vagy nagyon elsüllyed, mert nem adhat minden területről olyan részletes tudást, mint a hozzájuk tartozó alapszakok, vagy nagyon nagy áttörés lesz, fejlődés, szóval elég kockázatos belevágni, de én azért 5-ször is meggondolnám a helyedben.


Sok sikert a döntéshez, ha bármi kérdésed van nyugodtan keress meg privátban!

2015. jan. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!