Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy zajlik egy alkalmassági...

Hogy zajlik egy alkalmassági vizsga a tanítóképzőbe?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy van énekből, tesiből, olvasásból. De azt hogy miket kell bemutatni azt nem tudom.

2015. jan. 20. 17:01
 1/2 anonim válasza:

Én ezt találtam:

Az ének- zenei alkalmassági vizsga követelménye:

- a hallásvizsgálat keretében néhány magyar népdal vagy műzenei szemelvény előadása emlékezetből, szabad választás alapján (a dalokat más- más kezdőhangról is meg kell tudni szólaltatni),

- a zenei emlékezet vizsgálata során egyszerű, rövid ritmussorok visszahangoztatása (negyed-, nyolcad-, pontozott ritmus szinkópa kombinációból) tapsolással, kopogással;

- néhány hangból álló egyszerű dallamok visszaéneklés dúdolással vagy szolmizálva,

- a kottaolvasási készség vizsgálata során néhány ütem lapról olvasása az egyszerű gyermekdalok szintjén az ötvonalas rendszerben.

Az elbírálás alapvető szempontja, hogy a felvételiző rendelkezzék az ének- zenei tevékenység vezetéséhez, tanításához nélkülözhetetlen zenei hallással, egészséges énekhanggal és megfelelő hangterjedelemmel.

A beszédalkalmassági vizsga követelménye:

-10- 15 soros nyomtatott prózai szöveg felolvasása, szükség szerint a szöveg reprodukálása, illetve beszélgetés. A szöveget közismert gyermekirodalmi művekből jelölik ki. A pályázónak a felolvasandó szöveg előzetes megismerésére időt adunk.

-a szóbeli szövegalkotó képesség felmérése kötetlen beszélgetés keretében.

Az elbírálás szempontjai:

-Vannak-e a vizsgázónak hangképzési zavarai (pöszeség, raccsolás, selypítés, orrhangzós beszéd, a magánhangzók igen zárt képzése, egyéb beszédhangképzési hibák)?

-A pályázó beszédritmusában észlelhetők-e súlyos zavarok (dadogás, értelemzavaró hadarás, leppegés, pattogás)?

-A felolvasás mennyire értelmes, követhető, kifejező?

A tájnyelvi ejtés nem beszédhiba, tehát nem kizáró ok.

Kizáró okok:

-hangképzési rendellenességek,

-ritmuszavarok,

-a beszéd megértését akadályozó rendkívül zárt ejtés.

A testi alkalmassági vizsga követelménye:

-közepes iramú, folyamatos futás (nők: 3 perc, férfiak: 5 perc),

-oktató által vezetett zenés gimnasztika folyamatos végzése, a főbb alapformák végeztetésével (szökdelések, karkörzések, törzshajlítások, felülések, törzsemelések és rugózások),

-egyensúlyozó járás fordulatokkal, két zsámolyra helyezett felfordított padon,

-néhány lépés nekifutásból- keresztbe állított és felfordított- pad átugrása egylábról, érkezés páros lábra, guggolásba,

-célbadobás függőleges célra (kosárlabda palánk) egykezes dobással, kislabdával, 8 m- ről,

-labdaadogatások helybenfutás közben párokban, ügyes és ügyetlen kézzel, felfújt labdával,

-labdavezetés ügyes és ügyetlen kézzel,

-felfüggés hajlított karral (nők: 5 mp, férfiak: 8 mp),

-mellső fekvőtámaszból ereszkedés legalább derékszögig hajlított karú fekvőtámaszban, tolódás mellső fekvőtámaszba (nők: 3- szor, férfiak: 6- szor).

Kizáró okok:

A kondicionális állapotra és a mozgáskoordinációra utaló olyan gyenge teljesítmény, amely inaktív gyakorlással nem javítható, valamint a középiskolai tanulmányok utolsó két évében a testnevelés alóli teljes felmentés.


Amúgy hova fogsz jelentkezni? :)

2015. jan. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Csak harmadiknak szeretném megjelölni az ELTE-n.

Köszi a választ!

2015. jan. 29. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!