Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » DLSB-ba milyen felvételivel...

DLSB-ba milyen felvételivel lehet bekerülni? Akik bekerültek illetve most emgjelölték 125-ből hány pontot vittek/visznek?

Figyelt kérdés

Központi felvételim 69 pontos lett. Vitt pontszámaim pedig 25-ből 23. Így összesen 92 pontot viszek a 125-ből.

Szerintetek van esélyem bekerülni?



2015. febr. 8. 11:25
 1/5 anonim válasza:
bármi lehetséges...ha meg van az ideiglenes rangsor az alapján könnyebben meg lehet mondani..nekem anno 93,5 pontom volt azt hiszem és simán bekerültem
2015. febr. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

na akkor egy kicsit részletesebben...

én is a dlsb-t jelöltem meg elsőnek, összesen 80 pontot viszek a felvételikből, jegyekből 24-et. 104 pont. és kicsit kétségbe vagyok esve, mert már legalább 5-6 jövőbeli osztálytársamról tudok, akiknek bőven jobb lett nálam a felvételije... :/

de most nem ez a lényeg. ugye van ez a hülyeség, hogy már csak 60 embert vesznek fel, nem 72-t. nagyon sokat számít ez a mínusz 12 ember. sajnos. ismerősöm 95 ponttal került be tavaly. most lehet azon meditálni, hogy kb milyen arányban fognak eloszlani a többség pontjai, de ugye ott a matek 10-es feladat és a magyar 9-est is elég sokan elcseszték. + számolj azzal, hogy az előző évek tapasztalatai alapján levonhatjuk a következtetést, hogy 90 és 100 pont között sűrűsödik be nagyon a mezőny. azt mondom, várd meg az ideiglenes listát, amin valószínűleg elég hátul leszel, de semmiképp se ess kétségbe! az előbb említett ismerősöm a 95 pontjával 165. lett az ideiglenesen, sőt valakit a 200. helyről vettek fel (de akkor ugye még 72-t vettek fel, úgyhogy eléggé megszívtuk...). Mindenképpen várd meg az ideiglenest, onnantól lehet sakkozni! Van esélyed, ne ess kétségbe, innen még lehetséges bekerülni!


ja, és üziben megírhatnád a neved, mert fb-n bejelölnélek :D

2015. febr. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is elsőnek jelöltem:D 88pont írásbeli és 24,5 pont a jegyekből. Ennek ellenére elmegyek a másodiknak megjelölt suli szóbelijére. A környezetemből többen is elsőnek jelölték Almádit, közel hasonló pontokkal. Szerintem, most elég szoros lesz a mezőny, és igen sokat jelent, hogy csak 60 embert vesznek fel...
2015. febr. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

nem akarok kötekedni, de egyáltalán nem hülyeség, hogy csak 60 embert vesznek fel...12 hülye emberrel kevesebb...mióta nincs tehetséggondozó, minden jött-ment bekerül, akik egy idő után kiszóródnak, vagy pedig a fantasztikus tanulmányi átlagukkal csak emelik az iskola színvonalát (remélem érezhető az irónia) ..ezt csak azért merem leírni, mert kéttanos vagyok és tapasztalatból mondom, hogy nem fényes az idei felhozatal

van esélyed bekerülni, semmi se lehetetlen...de lehet idén már 92 pont édes kevés lesz a 125-ből.

2015. febr. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Igazából nem elsőnek jelöltem a DLSB-t.

Vetési 3 tagozatát jelöltem meg elsőnek,DLSB-t csak utána és eleve azért jelöltem meg mert a szüleim nem hagytak.

Jobb írásbelire számítottam,de az elmúlt félévben minden összejött,nem igazán tudtam készülni a felvételire...

De beszéltem pár ottani diákkal és mindenki csak jókat mondott róla.

Aztán beszéltem 8.-osokkal is.

Nagyon sokan megjelölik,nálam jóval kevesebb ponttal is ,persze tudom hogy nagyon sokan meg jobbat írtak nálam.

Akkor se leszek elkeseredve ha nem kerülök be,de szerintem érdemes megpróbálni:)

2015. febr. 15. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!