Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Le tudok érettségizni egy...

Le tudok érettségizni egy tantárgyból úgy, hogy most hagytam abba az egyetemet és a másik egyetem, ahová jelentkezek, kér érettségit egy külön tantárgyból?

Figyelt kérdés

Érthetőbben: hétfőn jelentkezek a BME-re, (közlekedésmérnökire) eddig a Corvinuson voltam kommunikáción, de abba kellett hagynom... a kérdésem, hogy most kaptam észbe, hogy a BME kér a kötelező matek mellé egy fizika/kémia/egyéb választható tantárgyból (pl. nyomdaipari alapismeretek vagy közlekedési alapismeretek..) tantárgyból érettségit. (Egyébként 2008-ban érettségiztem). Szóval úgy tudok jelentkezni érettségire, hogy nem tanultam egy ideje a fentebb sorolt tantárgyakat? És most nem is járok előkészítőre sem. Egy szóval csinálhatom azt, hogy pl. bemegyek az Okt. Hiv.-ba, hogy én XY tantárgyból szeretnék érettségizni, és ennyi? És még egy kérdés: ilyen speciális tantárgyakból, hogy közlek. alapism., vagy nyomdaipari alapism., hol lehet érettségizni? Hol tudom meg, milyen iskolánál tudom letenni?

Bocs a kesze-kuszaságért, tudom, elég késő így febr. 15-e előtt pár nappal ilyenekről kérdezősködni, de hipergyorsan kellett döntést hoznom a szept-i BME kezdésről..

Köszönöm a válaszokat!


2010. febr. 12. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:
persze,bármiből érettségizhetsz,csak valamennyit fizetned kell,keresned kell szerintem egy olyan sulit,ahol ezeket tanítják,sajnos ebben nem tudok segteni.
2010. febr. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez nem így megy sajnos. Járnod kellett abba az iskolába és érdemjegyet kellett szerezni abból a tárgyból, amiből érettségizni akarsz.


"Az érettségi vizsga vizsgaszabályzatáról szóló 100/1997. (VI. 13.) korm. rendelet 12. § (1) bekezdése alapján érettségi vizsga a tanulói jogviszony keretében abból a tantárgyból tehető, amelynek a vizsgát szervező iskola helyi tantervében meghatározott követelményeit az érettségi vizsgára jelentkező teljesítette, tudását osztályzattal értékelték, és ezt bizonyítvánnyal igazolni tudja."

2010. febr. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát akkor azt sem tudom megcsinálni, hogy kiegészítő érettségi vizsgát tegyek? Szóval, hogy fogom magam, bemegyek hétfőn az OH.ba és jelentkezek vizsgára? :(((
2010. febr. 12. 18:15
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha tanultál mondjuk fizikát vagy kémiát középsuliban és érvényes osztályzatod is van belőlük, akkor lehet belőle érettségizni. De olyan tárgyból nem amit nem tanultál korábban, tehát mondjuk közlekedési ismeretekből.
2010. febr. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem. Nagyon köszönöm a válaszokat!
2010. febr. 12. 18:29
 6/8 anonim ***** válasza:

Az érettségi vizsga vizsgaszabályzatáról szóló 100/1997. (VI. 13.) Korm. rendelet 12. § (5) bekezdése

alapján az érettségi bizonyítvány megszerzését követıen bármelyik vizsgatárgyból bármelyik szinten

bármelyik vizsgaidıszakban lehet érettségi vizsgát tenni, függetlenül attól, hogy az adott vizsgatárgyból

milyen szintő és milyen eredménnyel rendelkezik a vizsgázó. (Akár olyan vizsgatárgyból is tehet érettségi

vizsgát az érettségi bizonyítvánnyal rendelkezı vizsgázó, amelyiket egyáltalán nem tanulta a középiskolai

tanulmányai során.)

2010. febr. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2. válaszoló: "tanulói jogviszony keretében"

Vagyis aki még középsuliba jár. Ő már egyetemista, meg is van a bizonyítvány. Olvasd el az utolsó előtti hszt...

2010. febr. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bizony csinálhatsz úgyhogy nagyon gyorsan cselekedj, mert még csekket is be kell majd fizetned, ha jól emlékszem az érettségi 17000Ft lesz, és hétfőn van a határidő. Sok sikert:)
2010. febr. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!