Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nyelvtudással önmagában nem...

Nyelvtudással önmagában nem nagyon érek semmit, ugye?

Figyelt kérdés
Tudom lehetnék tolmács, vagy nyelvtanár, de egyiknél se érzem, hogy annyira tudnám csinálni..

2015. márc. 4. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos az nem ér olyan sokat magában, hiszen manapság már lassan a nyelvtudást már alapműveltségként várják el.

Legalábbis itt, Magyarországon nincs sok lehetőség, esetleg ha nagyon jó vagy benne, akkor külföldön lehetne próbálkozni vele.

2015. márc. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Ha nem C1-C2 szinten beszeled a nyelvet, sokra nem mesz vele. Egyebkent melyik nyelv? Biztos angol vagy nemet. Probalkozz kulfoldon, anyanyelvi kornyezetben, ahol ritkan hallhatsz magyart. Akkor jo esellyel fejlodik majd a tudasod, aztan johet a kovetkezo nyelv, ha szukseget erzed.

Egy ismerosom erettsegi utan angol bolcsesz szakon kezdett. Megunta, kiment London kozelebe, egy raktarban dolgozott 2 evig, azutan eloleptettek vezetoi pozicioba. Ma mar sajat hazuk van (a szinten bevandorlo felesegevel), diplomaja nincs, de kulfoldon nem is szukseges a megelheteshez.

2015. márc. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindkettőtöknek. :)

Hát igen, én is így látom, hogy itt nem sokra megyek vele. Még nem vagyok azon a szinten, de törekszem rá, és majd nyelvvizsgát is szeretnék. Igen, angol abból vagyok most egy olyan stabil szinten, viszont németből is érettségiztem, mondjuk ez sokat nem jelent, csak hogy minimálisan azt is beszélem, meg most elkezdtem spanyolt és franciát tanulni. Szeretek nyelveket tanulni, és szeretnék is több nyelven beszélni, csak ez az, hogy önmagában ez nem sok itt.. :/

Gondolkoztam én is anglisztikán, de sok negatívumot is hallottam, meg inkább az hogy alapképzés még utána mesterképzés, és lehet el se tudnék vele helyezkedni..


Ez a képzés szerintetek érne amúgy valamit? Csak nézelődtem neten, és megláttam, bár olvastam hogy minimálbér körül keresnek, viszont filmszöveg fordítás tetszene. Csak nemtudom, hogy mire mennék vele. Persze tudom, ti sem tudhatjátok.. csak úgy vélemény szinten kérdezem, hogy mit gondoltok róla ? :)


[link]

2015. márc. 5. 11:32
 4/5 anonim válasza:

Miert eppen a filmszoveg forditas erdekel? Otthon vegezheto munkaval is lehet jol keresni, persze nemzetkozi oldalakon keresztul, amihez pedig nyelvtudas es ott kaphato referencia kell. Altalaban van angol-magyar forditasra is igeny.


De tenyleg... miert maradsz Magyarorszagon? Felsz kilepni a kenyelmi zonabol? Mindenkeppen el kell hagyni a sullyedo hajot.

2015. márc. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül csak az érdekel, inkább a nyelvek. De tolmácsolni nem tudnék szerintem, meg egyetemre se mentem, így az kilőve, csak néha már annyira nem tudom mihez kéne kezdeni..


Nem dehogyis, szeretnék majd kimenni, csak hát nem olyan egyszerű az. Ezt igazából ilyen B-tervnek szántam. Teljesen egyetértek amúgy veled, és köszi a választ :)

2015. márc. 9. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!