Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvos szeretnék lenni. Középis...

Orvos szeretnék lenni. Középiskolába járok, ez mennyire számít? Milyen tantárgyakból kell érettségiznem és körülbelül hányas átlag kell hozzá, hogy felvegyenek egy orvosi egyetemre?

Figyelt kérdés
2010. febr. 15. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
5.0-ás a főtárgyakból aztán meg biosz és kémia, mind2 annyira amennyire csak bírod, egy emelt szinten, plusz még legalább egy középfokú nyelvvizsgát is hozz össze.
2010. febr. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

a "Középiskolába járok, ez mennyire számít?" kérdést sajna nem tudom értelmezni:)

Orvosihoz biológia ÉS kémia vagy fizika érettségi szükséges, ebből legalább az egyiknek emeltszintűnek kell lennie.

Nagyjából azt lehet mondani, h 5-ös átlag kell hozzá, de ez így nem túl pontos.

Kétféle pontszámítási módszer van, az egyiknél nem számítanak a középsulis jegyek, csak a két felvételi tárgy érettségi eredménye.

Elég magasak a ponthatárok (420-440 között). Amúgy sem a jegy számít, hanem a %, így lehet, h ötös eredménnyel sem jut be vki.

Amúgy minden lényeges információt megtalálsz a felvi.hu-n.

2010. febr. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne csak a felvételire hajts, hanem ami utána jön. Biológiából és kémiából legyél erős ötös, értsed a fizikát. Ami a felvételi tán jön, az sokkal keményebb lesz a gimis anyagnál.
2010. febr. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen a lényeg, hogy a reál tárgyakból jól teljesíts, érdemes a biológiának, kémiának és fizikának is neki feküdni! Az átlag szubjektív dolog, mert nem mindegy, milyen erős iskolában teljesítesz jól,pl nekem sose volt 5.0-ás átlagom, mégis az orvosi egyetem diákja vagyok, de elég jó nevű gimnáziumba jártam, ahol erős volt a biológia és a kémia képzés!
2012. okt. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!