Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi értelme van a tanulásnak?

Mi értelme van a tanulásnak?

Figyelt kérdés
Kissé filozofikus a kérdés,nem lenne egyszerűbb ha mindenki buta lenne és csinálná amihez kedve van? Minek kell tanulni,valaki adjon rá indokot. Köszii
2015. ápr. 5. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenki buta lenne éhen halnánk, belehalnánk egy sima megfázásba, nem is tudnánk magunkat ellátni stb. Az emberiség azért vitte ennyire, mert tanult. Gondolj bele, hogy a körülötted levő tárgyak elkészítéséhez, mennyi emberi gondolkodás, és munka kellett, és hogy ezek nélkül hol tartanánk. De mondhatnám akár az orvoslást is, hiszen lehet hogy ha nem lenne ilyen fejlett, te vagy én már lehet hogy nem is élhetnénk, mert mondjuk egy kéztörésbe, vagy egy megfázásba belehaltunk volna.
2015. ápr. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen így hirtelen nekem is ez jutott eszembe,annyira lázadok minden ellen hogy az hihetetlen,mint egy kiskamasz pedig 20 éves vagyok áá szörnyű. Most jött rám ez a roham,ki kéne nőni valahogy. Jó dolog pedig tanulni,különben hülye maradok csak az érettségiig eljutottam és látom azokat,akik alattam vannak mennyire buták és kicsit okosnak érzem magam a hülyék között( munka stb..)
2015. ápr. 5. 15:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Adjak egy kicsit elméletibb választ? :D Az emberi evolúció nem véletlenül növesztett nekünk ekkora agyat. Más állatokhoz képest hihetetlen mennyiségű energiát fogyaszt az agyunk és ha már nincsenek nagy fogaink meg gyors lábaink meg repülni sem tudunk, akkor jó lenne valamire használni az egyetlen evolúciós előnyünket :D
2015. ápr. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát ezzel megfogtad a kis biológiás lelkem köszönöm :D
2015. ápr. 5. 16:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Míg nem tudtam angolul addig minimálbéres munkás voltam napi 12-14 órába. Miután megtanultam angolul, azóta egy fűtött irodában meresztem a seggem és e-mailekre válaszolgatok, meg filmeket nézek közben minimálbér 3x-sáért.


Szerinted mi lesz, ha még megtanulok 2 nyelvet e mellé?

2015. ápr. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hmm hát igazad van :)
2015. ápr. 5. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!