Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi laboratóriumi és...

Orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus vs. Népegészségügyi ellenőr?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elsősorban orvosi egyetemre szeretnék menni, de sajnos nem vagyok biztos benne, hogy fizikailag és lelkileg alkalmas vagyok az ottani nyomás elviselésére, ezért szeretnék egy b opciót is, hogy ha végképp nem bírnám.


Szerintetek melyikkel lenne jobban munka? Az OLKDA esetében inkább a laborozás felé nyitnék, nagyon vonz a labor, az eszközök, a kutatás.

A népegészségügyi ellenőrnél valakitől azt hallottam, hogy van vele munka, míg másoktól azt, hogy nincs.

Nekem a labornál annyi nem volt szimpatikus, hogy a Debreceni Egyetem nyílt napján nagyjából úgy csináltak, mintha nem is létezne. Nem volt kiírva az ÁOK standhoz, hogy képzik, nem küldtek ki embert, egy papírt sem tettek ki róla :( Picit olyan érzés, mintha nem becsülnék a saját szakjukat.


Az sem lenne utolsó szempont, hogy külföldön hogyan lehet ezekkel a szakokkal elhelyezkedni, átmenetileg szeretnék ott dolgozni.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2015. ápr. 18. 15:37
 1/6 A kérdező kommentje:
Külön-külön sem tudtok mesélni róla esetleg? :(
2015. ápr. 23. 13:20
 2/6 anonim ***** válasza:
A laborossal el lehet külföldön helyezkedni.
2015. ápr. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 dimike6 válasza:

NELL-es vagyok. A mi szakunk nagyon szép és nagyon jó, csak sajnos mint minden ez is inkább külföldön megy jobban. Itthon főleg közigazgatásban tudsz elhelyezkedni, azaz ÁNTSZ(régen), NSZSZ(most).Ezzel azt hiszem el is mondtam hogy mennyi lesz a fizetés... Esetleg még 2 év MSC, egy kis siker és magánvállalkozóként kereshetsz jóval többet.:)

Innen minél nyugatabbra mész annál jobban keresett szakma, ráadásul a Debreceni diplomát repesve fogadják kint...

2015. máj. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, mind a kettőtöknek ment a zöld kéz :)
2015. jún. 11. 00:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Melyik lett?
2016. máj. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
OLKDA, de ME úgyhogy képalkotó, nem labor.
2016. máj. 15. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!