Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állatorvos vagy emberorvos?

Állatorvos vagy emberorvos?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 9.osztályos tanuló vagyok,és kicsi korom óta imádom az állatokat,nagyon szerettem volna mindig is állatorvos lenni. De kicsit belegondoltam abba,hogy Magyarországról sorra mennek el a jobbnál jobb emberorvosok,és ez rettentően szomorú.Szeretem a biológiát is és a kémiát is nagyon,mindig kitűnő voltam belőlük,versenyekre megyek,szóval tényleg komolyan gondoltam. A véleményetek ez szeretném kérni. Tudom,hogy az én életem,és majd eldöntöm én,de azért meghallgatnám mások véleményét is. Szerencsére megvan a felsőfokú nyelvvizsgám németből,illetve egy éve tanulok angolul is,de nem szeretnék feltétlenül külföldre menni az egyetem után,sőt. Tudom ez most csúnyán hangzik,de melyik állás fizet jobban? Tudom....de szeretnék majd annyit keresni,hogy a családomnak ill. majd a gyermekeimnek megfelelő életet tudjak biztosítani. Sajnos az én édesanyám mindent megtesz,és nagyon szeretem,de bizony sokszor össze kell húzni a nadrágszíjat...Ha nyugdíjas lesz,Őt is szeretném majd támogatni. Szóval értitek. Illetve azt szeretném még megtudni,hogy mik kellenek ahhoz,hogy felvegyenek bármelyik akár állat,akár az emberorvosi egyetemre. Előre is nagyon nagyon szépen köszönöm!!!:)

2015. máj. 25. 17:51
 1/2 anonim ***** válasza:
55%
Én inkább az emberotvost javasolnám!
2015. máj. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem megélhetés szempontjából jobb a humán orvos, már ha külföldre szeretnél menni, ahogy az érződik a bevezetődből.


Mindenképpen emelt biológia és emelt kémia/fizika kell a felvételhez.

Én kémiát választottam, mert logikusabb azt vinni és sorra hallani, hogy aki fizikával megy az kiesik. Az én középiskolámból is bekerült elsőre a Semmelweisre egy lány fizikával, de vért izzadt a kémiával és kiesett végül.


Kémiából nagyon fontos, hogy meglegyen az ötösöm lesz kémiából című könyv és megoldás hozzá. Ezeket a feladatokat (700+) mind meg kell oldanod, mert az érettségiben a feladatsor felét számolás teszi ki és nem könnyűek. Ez több hónapot jelent, úgyhogy ne becsüld alá.

Az elmélethez én a mozaik sorozatot használtam (10.- szerves kémia, 11-12 érettségire felkészítő, valamint Villányi Attilának az "Összefoglaló középiskolásoknak"-ot)


Biológiából érdemes több könyvet megvenni, mert mindegyik tankönyvíró kicsit másra fekteti a hangsúlyt.

Érdemes megvenni a mozaikos érettségire felkészítő könyveket (1. és 2.) és Mándics Dezső féle biológia könyvet.

(Bár biológiából állítólag vannak jobb könyvek)

2015. máj. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!