Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudnék újra jelentkezni...

Hogyan tudnék újra jelentkezni egyetemre? A Széchenyi István egyetemre járok és újra szeretnék felvételizni.

Figyelt kérdés

2014. szeptemberében kezdtem járműmérnök szakon, de eléggé elrontottam az egész évemet. Szeretnék valamilyen formában újra jelentkezni az egyetemre, ugyanarra a szakra és továbbra is államilag finanszírozottra. A pontszámom meglenne hozzá, viszont a jelentkezési időszakból kicsúsztam, a pótfelvételin pedig nem jelentkezhetek államilag finanszírozottra (az anyagi helyzetünk sem engedné meg). Arra gondoltam, hogy most elmegyek dolgozni egy évig, aztán jövőre újra jelentkeznék, csak ez a szüleimnek elég nagy teher lenne.

Valakinek van ezzel kapcsolatban bármiféle tapasztalata? Ha igen, kérem, írja le, nagyon fontos lenne. A válaszokat előre is köszönöm! 20/L



2015. jún. 28. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:
71%
Miért akarsz újrajelentkezni ha bent vagy. Max passziválod magad és addig dolgozol. Amúgy az újrafelvételivel az a baj, hogy akkor kvázi abbahagyod az elkezdett szakodat és vissza kell fizetned az elhasznált állami támogatás felét.
2015. jún. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azért, mert valószínűleg nem lesz meg a 30 kreditem, ami kötelező. Nincs semmilyen műszaki hátterem a szakhoz, ezért eléggé nehéz. Az újrafelvételizésig munka mellett kellene némi műszaki képzést is szereznem, hogy könnyebb legyen legalább egy kicsivel. Plusz, ha 30 egyest begyűjtök, akkor kiraknak az egyetemről.
2015. jún. 28. 17:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, hogy mi a kérdés most valójában. Ha nem sikerült a 30 kredit, és az önköltséges hely meg nem fér bele, akkor más választásod nincs, mint tavasszal felvételizni államira.


Én is most voltam elsőéves ugyanezen a szakon. Az én ismerőseim között ezek az esetek vannak:


Messze volt a 30 kredittől, és úgy döntött hogy nem neki való ez, többet már nem is jelentkezik.


Nem sokkal maradt el a 30 kerdittől, és szerinte képes rá hogy megcsinálja, ezért újrafelvételizik. Ha ő és/vagy a szüleinek belefér a költséges hely, akkor már szeptemberben újrapróbálja, ha nem fér bele akkor 1 évet kihagy.


Akinek meg sikerült teljesíteni a 30at az meg marad (legalábbis az én ismeretségi körömben).

2015. júl. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!