Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire lenne piacképes egy...

Mennyire lenne piacképes egy orvosi diplomával rendelkező fordító?

Figyelt kérdés

Szóval, harmadéves leszek az orvosin, és bár érdekel a dolog, de betegágy mellett nem igazán tudom elképzelni magam. Ami érdekelne még, az esetleg a pszichiátria PhD, majd kutatás, de amennyire belelátok eddig, az egyetemen oktató pszichiátereknek is van emellett praxisa. Viszont a nyelvek is mindig érdekeltek, egyelőre egy angol felsőfokúm van, de mivel van 4 évem hátra az egyetemből, megtanulhatok még egy nagy nyelvet felsőfokon. Arra gondoltam, jelentkezem majd fordító-tolmács MA-ra, és így az orvosi diplomámmal lenne egy olyan szakterület is, amibe belelátok. Emellett pedig lehetnék kutató pszichiáter.

Csak nem tudom ez mennyire hangzik életképesnek, mert pl a fordítói munkáról nem sokat tudok, piacképes lenne ez a koncepció?


Köszi annak, aki válaszol!



2015. jún. 30. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:
En egyedul akkor latok hasznat az orvosiban is a fordito mellett, ha -mint ahogyan irtad is- szakteruletednek megfelelot forditanal, szoval valami orvosi tanulmanyt, konyvet, stb, biztos erre is szukseg van.
2015. júl. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem csak ilyeneket fordítanék nyilván, de gondoltam ez jól jöhet, mint mikor valaki gazdász képzésről megy fordítónak.
2015. júl. 1. 11:56
 3/4 anonim ***** válasza:

ha jól tudom, akkor a pécsi orvosin van egészségügyi szaktolmács mesterképzés (vagy vmi hasonló).

és ha jól csinálod, amit csinálsz, akkor mindenre van kereslet...

2015. júl. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, láttam, de pesti vagyok...


Kinéztem egy két éves levelezőt képzést a Károlin:


[link]


angol-francia párosítással,

+ egy PROFEX orvosi felsőfokú szaknyelvvizsga, erre van az egyetemen is felkészítő, hogy egészségügyi szakszövegeket is fordíthassak.

2015. júl. 1. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!