Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem lehet, hogy sokan azért...

Nem lehet, hogy sokan azért mondják, hogy könnyű a Corvinus, merthogy a legjobbakat veszik fel igen magas ponthatárral?

Figyelt kérdés
És a jobb képességek miatt könnyebb is elvégezniük. Szerintem igen.

2015. aug. 9. 11:56
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
79%
Na ez a jobb képességes duma jó vicc..
2015. aug. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
hát 450-470 ponthoz jobb képesség kell, mint akit 280-nal felvesznek egy műszakira. Valószínű egy Corvinusos a műszakit is elvégezné kevesebb bukóval és kihullással...mint csodás mérnökeink... :D Én a Kandón végeztem, van tapasztalatom, de eleve 400 feletti ponttal mentem oda is és csaj vagyok! A 3-4 évfolyam elvérzett és pontjaikat tekintve a többség épphogy bejutott.
2015. aug. 9. 12:04
 3/30 A kérdező kommentje:

3/4...

Úgyhogy nem könnyű az a Corvinus, csak egyszerűen jobb tanulókat, erősebb képességűeket, szorgalmasabbakat vesznek fel oda,,,így nyilván könnyebben tudnak teljesíteni, mert feltételezhetően tudnak és akarnak is tanulni!


Amit Te írsz inkább vicc 1. válaszoló.

2015. aug. 9. 12:06
 4/30 anonim ***** válasza:
74%
Bekerülni egy dolog, benn maradni meg egy másik. Ezért vicc amit írtál.
2015. aug. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Látom még mindig nem érted utolsó....! A Corvinus nem egy könnyű iskola...nehéz.

Vegyük pl a BME-t, nem teljesíthetetlen, csak akiket én ismerek és oda járnak,,,mind lusták év közben tanulni...így vért izzadnak vizsgaidőszakban. Megérdemlik! Majd előadják, h de könnyű a Corvinusosoknak. Nem könnyű, csak egy átlag közgázos év közben is tanul és a vizsgaidőszakra már tudja az anyagot és simán levizsgázik. Most vagyok levelezőn másodéves,,,semmivel nem könnyebb egy műszakinál, de nekem a Kandó is könnyen elvégezhető volt, mivel évközben is tanultam. Ott sem szakadtam meg, pedig nincsenek különleges képességeim.


Valószínű magadra ismertél, így ez számodra sértő lehet, de az nem jelenti, hogy nincs igazam.

2015. aug. 9. 12:21
 6/30 A kérdező kommentje:
Remélem tovább emelik a ponthatárokat, hogy tényleg csak a legjobbak kerüljenek mindenhova és gyenge tanulási képességekkel egy ember se kerülhessen felsőoktatási intézmény közelébe...mert csak kidobott pénz! Persze, aki hasonló habitusú, az kikéri magának, mint te is,,,,de attól még igaz az állítás!
2015. aug. 9. 12:24
 7/30 anonim ***** válasza:
89%

Nem igazán arról van szó, hogy a Corvinus könnyű-e vagy nehéz, csak te ezt nem fogod fel. Az, hogy magas a ponthatár, az EGY DOLOG. Míg benn maradni az egyetemen EGY MÁSIK. Tegyük fel hogy kis pista a sporteredményére megkapta a max pontot. Akkor nem mondhatod, hogy azért került be, mert jobbak a képességei és jobban tanul, mint a többiek. Ettől ugyanúgy kipereghet az egyetemről, mert nem minden esetben tükrözik a pontok a tényleges képességeit az embernek.


Viszont azt nem értem, hogy miért személyeskedsz azért, mert valaki nem ért veled egyet. Nem is ismersz, akkor légyszíves tartsd meg magadnak a kitalált történeteid rólam. köszi.

2015. aug. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
18%

Tényleg vannak röhejesen könnyű tárgyak a Corvinuson, csakúgy mint más egyetemen (BME: a Duna, meg hasonlók). És egyébként szerintem is azért jóval alacsonyabbak a bukási arányok, mert a legalacsonyabb állami ponthatár is jóval 400 fölött van, míg a műszaki szakok többségére, 1-2 frekventáltabb egyetemen lévő szakot leszámítva, sokszor elég a minimum ponthatár is.


Amúgy meg ha te jártál az Óbudaira is meg most a Corvinusra akkor nyilván a te véleményed a mérvadó, neked van a legtöbb tapasztalatod ebben.

2015. aug. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Elég sok dolgot elárul az, hogy ki mennyi pontot szed össze középiskolában. 450-480 pont erős szorgalomra vall és valószínű jeles vagy közel jeles tanulmányi eredményre esetleg több nyelvvizsgára. Ha egy intézmény 450 pont felett veszi fel a diákokat, akkor eléggé megszűri már őket az elején. Így kisebb az esély a lemorzsolódásra is. Nem véletlenül vezeti a munkaadók rangsorát is a BCE. A Kandón 200akárhány ponttal lehetett bejutni, az egy átlag közepes bizonyítvány vagy annak az alja... Persze, hogy elvéreznek a matekon és egyéb helyeken. De a BME-n is max 380-410 pont között mozog a felvételi ponthatár, ami olyan közepes teljesítmény teteje, a jó teljesítmény alja. Az meg általában nem elég egy BME-s matekhoz és stb. Sokan eleve nincsenek tisztában a képességeikkel....és ezért jó, hogy emelik a ponthatárokat.
2015. aug. 9. 12:44
 10/30 anonim ***** válasza:
73%
#9: Még mindig nem érted. Van, aki a semmire is kap többletpontot. Hátrányos helyzet, sporteredmény. Egy jó sportoló 500 pontot kap a semmi tanulmányi eredménye mellett is.
2015. aug. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!