Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a felvételi követelmény a...

Mi a felvételi követelmény a Rendőrtiszti főiskolára?

Figyelt kérdés
Nehéz oda bejutni? Sokat kell tanulni?
2008. szept. 8. 15:18
1 2
 1/13 anonim válasza:

[link]


Igen sokat.

2008. szept. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Nem maga a felvételi nehéz,hanem az,hogy meg kell nyerned a vizsgabizottság rokonszenvét.Nem derült ki írásodból,hogy fiú vagy-e vagy lány..annyit tudok,hogy ha alacsony vagy,nem érdemes próbálkozni,régen nem számított,de ma már a min.160cm-t el kell érni!
2008. okt. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
Hogy érted, hogy a rokonszenvet meg kell nyerni?? :O
2008. nov. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Ha "kapcsolatok" nélkül mész oda,meg kell nyerned a vizsgabizottság bizalmát.Ha nő vagy,akkor meg különösen.
2008. nov. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Írtad, hogy nem maga a felvételi a nehéz. Hát én nem tudom, de tavaly egy ismerősöm jelentkezett, 4-es átlagú érettségivel nem vették fel... Állítólag több mint 10-szeres a túljelentkezés, mivel az országban ez az egyetlen rendőrtiszt-képző suli...
2008. nov. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Bocs,de szerintem nem mindig az átlaga miatt nem kerül be vki,hanem amiatt,hogy már az elején kiszűrik,ki alkalmas a pályára,és ki nem.Itt egy élethivatásról van szó,egy olyan pályáról,ahova nem akarnak oda nem illő embereket felvenni,már csak a jó hírnevük miatt sem,főként,hogy ha ők az egyetlen ilyen intézmény.Igen,megválogatják az embereket,mert megtehetik;előnyben részesülnek a protekcióval rendelkezők,ilyenfolytán nem azonosak a lehetőségek,az esélyek.

"Sok az eszkimó,kevés a hal."(Madách)

2008. nov. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Helló

Én hallottam valami olyasmit is hogy elvégzed a rendészti szakközepet amivel elmehetsz sima rendőrnek és miközben dolgozol szerzel levelező szakon valamilyen diplomát és utána plusz 1 év képzés a rendőrségen és már ugyanott is vagy mint ha a rendőrtiszti fősulit végezted volna el. Tud erről valaki valamit?

2009. jún. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Rendészeti szakközép 2 éves képzés ami igen kemény (már bekerülni is), utána 3 év "utcai" szolgálat, majd ugyanúgy felvételizhetsz a rendőrtisztire mint bárki más, csak ha felvesznek akkor te CSAK levelezőn végezheted, ami szakonként változó 3-4 év (eközben meló ugyanúgy). Tehát itt ilyen levelezős dolgon igen sokan kihullanak , mert meló mellett tanulni és ennyi fizetés mellett hááááátt....

És ugye a közrend-közlekedés nyílik csak meg előtted, semmi más. Szóval ha nyomozó, határrendész, vámos, katasztrófavédelmes stb rendőrtiszt szeretnél lenni akkor egyértelműen rendőrtisztire kell jelentkezni. Ilyen "rendészeti szakközép után majd elvégzem az RTF-et" ebből nem sok minden jó szokott kisülni (tapasztalat).

2009. jún. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

most nézem te azt írod h szerzel vmi diplomát és utána 1 év és rendőrtiszt. Na ez igen, így volt, de pár éve (talán 2005?) már ezt nem fogadják el. Szóval annyi variáció van amit az előbb írtam le.

2009. jún. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Értem. Hát valahogy jó lenne elvégezni a rendőrtisztit. Kössz az infókat!
2009. jún. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!