Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik iskolába kéne mennem?...

Melyik iskolába kéne mennem? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

hetedikes vagyok, de én már most tisztában szeretnék lenni azzal, hogy melyik gimnáziumba érdemes mennem. Néztem párat, ezekről szeretném elkérni a véleményeteket:

ELTE Apáczai Csere János

Madách Imre Gimnázium

Sashegyi Arany János Gimnázium

Berzsenyi Dániel Gimnázium


Aki esetleg valamelyikbe jár el tudná mondani a tapasztalatait? Előre is köszönöm!



2015. szept. 14. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 8-os vagyok, és a Madáchba szeretnék menni.

Nagyon jó gimi, főleg nyelvoktatásban.

Az Apáczai nagyon durván erős, csak akkor menj oda, ha tényleg úgy érzed, hogy menne.

A Berzsenyiről is sok jót hallottam, az Arany Jánost pedig nem ismerem.

De az, hogy melyikbe szertnél menni, attól is függ, milyen tagozat érdekelne

Ha érdekel, esetleg tudok még pár ezekhez hasonló gimnáziumot ajánlani!

2015. szept. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Apáczai: Erős suli, de azoktól, akik odajárnak, azt hallottam, nagyon jó a közösség :) Keményen kell tanulni, de kibírható. A tanárok egytől egyik színvonalasak, bár van pár fura fazon, aki már ezer éve ott tanít, és elég katonás :D

Madách: Nyelvoktatásban nagyon erős, a színjátszó köre országos hírű. Ha ilyen ambicióid vannak, melegen ajánlom, nagyon jó :) A humán tantárgyakba nagyobb hangsúlyt fektetnek, mint a reálosabbakra. Vannak klikkek, de nem feltűnően. Kicsit sok lány jár ebbe a suliba :/

A Sashegyi Aranyról nem sokat hallottam, ne haragudj :/

Berzsenyi: Ide járok, most vagyok kilencedikes :) A közösség nagyon jó, nagyon sok volt a gólyaprogram, így az évfolyamunk viszonylag mindenki mindenkivel jóba van :D De vannak akik a felsőbb évesekkel is összebarátkoztak. A tanárok egytől egyig nagyon jók, bár itt is van pár fura fazon persze :D A történelmet már most megszerettette velünk a tanár, őt bírom, illetve az angoltanárt. De az ofőnk is nagyon jófej :D Hát nem tudom, azt vettem észre, hogy elég reálos suli, de pl.: mi humánosok vagyunk, és a tanárok figyelembe veszik, hogy mi milyen szinten vagyunk a reál tantárgyakból, szóval a többségük nem szívat vele :)


Ha bármi konkrét kérdésed lenne akár a Berzsenyivel kapcsolatban, akár bármelyik sulival kapcsolatban, írjál privátot nyugodtan, tavaly felvételiztem, úgyhogy eléggé képben vagyok a budapesti iskolák tekintetében :)

2015. szept. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Bogi11 ***** válasza:

Ma voltunk az Apáczaiban nyílt napon. Az órák nagyon tetszettek. (angol, töri, matek) A gyerekek is szimpatikusak voltak. Mondjuk a humán fél osztályban 4 fiú volt, a többi lány, de az osztály másik fele bioszos, ahol szintén hasonló volt az arány. Ez szerintem nem annyira jó dolog. Ami fura volt, hogy a tanítás végén a kilencedikes "kisfiú" nagyobb társaival együtt nyíltan dohányzott a bejárattól pár lépésre. A szigorúságból nem sokat láttam, mert mindegyik óra eléggé oldott hangvételű volt. De ez nem ment a tanítás rovására. A lányok festett körmökkel és hajakkal, a fiúk is elég vegyesen néztek ki.

A MIG-gel kapcsolatban engem is érdekelne, hogy pl. matekból hova lehet eljutni ott. Tényleg annyira gyenge? A nyelv nagyon fontos, de matek nélkül sehova nem lehet eljutni.Ezt az Apáczaiban megismert lányok mondták, akiket oda is felvettek volna. Igaz itt humán osztályban vannak, ahonnan a matek tanár szerint szintén nagyon nehéz eljutni az emelt szintű matek érettségiig. A Berzsenyiről én is jókat hallottam. Az Arany János is érdekelne a közelsége miatt. Veres Pálné, Városmajor szintén jó gimik. És a Szent Imre is.

2015. nov. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia. En most vagyok nyolcadikos. A MIG nyelvekben eros. Viszont masban nem nagyon. En voltam nyilt napon. Valamelyik tanar szimpatikus volt valamelyik nem. Viszont a stinjatszo tenyleg szinvonalas es fantasztikusan vicces😂. A BDG az egy eleg jo gimi. Nagon jokat hallok rola. A realra elegge ramennek szoval eleg jok:) ellenben az epulet kivulrol eleg ronda... mondjuk nem mintha ez szamitana..😊 Az apaczai szinten egy nagyon jo gimi:) a kozosseg fantasztikus:) a diakokn nagyon szeretnek oda jarni. Az aranyrol nem hallottam semmit. Szerintem nem lehet valami jo suli ha senki nem ismeri. Kozepes lehet. De tevedhetek. Amugy tudom ajanlani a Szent istvan gimnaziumot es a szent laszlo gimnaziumot:)
2016. márc. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lorax15 válasza:

Szia! 

Azt szeretném megkérdezni, hogy végül idén jelentkeztél-e az Apáczaiba, és ha igen, akkor felvettek-e?

2017. ápr. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!