Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Támogatnátok azt, hogy a...

Támogatnátok azt, hogy a gyerekek az iskolában tankönyv helyett tabletet használjanak?

Figyelt kérdés

A lényeg h az adott tanév összes tantárgyának az anyagát egy tabletre töltsék rá. Én mondjuk örülnék neki, mert akkor az oktatás nem csak elméleti lenne, valamint a gyerekekenek sokkal kevesebb dopgot kéne cipelniük a táskában.

Úgy gondolom h a magyat oktatási rendszer legnagyobb hibája az, hogy túl elméleti és túl maradi. Egy ilyen hatalmas úttörés lenne számukra.

Egyik ismerősöm a családjával már évek óta kinn él Németországban, a gyerekei német iskolába járnak ahol tabletekkel tanulnak és szeretik is a sulit meg ügyesek is.

Sz örülnék ha nálunk is ez lenne!



2015. szept. 18. 07:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

"Az államnak a könyvek kiadása biztos, hogy többe kerül, mint egy több éven át működő tablet. A gyerekeknek már ez a világuk, ők az y generáció, ne magatokból induljatok ki, ezt a folyamatot nem lehet megakadályozni, és nem is kell. Az, hogy nem kell cipelniük, óriási előny. Látványosabb is az interneten akár a tanórán is fellelhető ábra, video, mint egy többéves, statikus, korlátozott terjedelmű tankönyv."


Iskolai környezetben egy ingyen kapott tablet gyerekek kezében szerintem félévig nem húzná ki, nemhogy több évig.


Amúgy hülyeségnek tartom a kérdést, semmi nem változna, csak papír helyett képernyőt néznének egész nap a gyerekek, váó.

2015. szept. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én inkább csak engedélyezném a tabok használatát... Persze nem abba jegyzetelnék de viszont tankönyveket lehetne rajta olvasni és nem kellene mindennap cipelni könyveket..
2015. szept. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nyilvánvaló, hogy ha tönkreteszi, akkor neki kell kifizetnie, ennek semmi köze az állam kiadásaihoz.
2015. szept. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Aham és a sok szegény gyerek, aki nem kérte és akinek nem lenne szüksége tabletre az is fizesse ki azt a tabletet, ami amúgy is tönkremegy 1-2 éven belül? Mi alapján határoznák meg, hogy csak simán kaputt vagy a gyerek tette tönkre?

Illetve nekem ne mondja senki, hogy egy 10 vagy annál fiatalab gyereknek racionálisan meg lehet magyarázni, hogy figyelj Pistike, a családod csóró, úgyhogy ne használd ping-pong ütőnek a tabletet.

2015. szept. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!