Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon érdekel a pszichológia...

Nagyon érdekel a pszichológia szak. Aki oda jár, vagy van ott ismerőse, mennyire kemény a suli?

Figyelt kérdés
Fontos számomra, hogy ne csak kettes legyek, elvi kérdés. Nehéz ott egy erős 4-es átlagot hozni? Mi a tapasztalatotok?
2015. szept. 20. 20:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy nem könnyű, ha az ember valóban jó jegyeket akar szerezni. Rengeteget kell tanulni, nagyon sok az anyag, olvasni folyamatosan kell egész félévben, és a vizsgákra nem elég pár nappal előtte elkezdeni készülni. Persze belehalni nem kell, meg vannak nehezebb képzések (pl. orvosi, bizonyos mérnöki szakok), de nincs láblógatás egy percig sem évközben.
2015. szept. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én 2013-ban végeztem a pszichológia mesterképzésen.

Sokat kellett készülni a vizsgákra,ahogy az előző is írja,sokat olvasni,tanulni,nem csak előtte pár nappal (aznap)átnézegetni.

Elég szerteágazó tárgyak vannak az alapképzésen,lehet jó az átlagod,de ahhoz persze mindenből jónak kell lenni :)

És általában az embernek van egy alap érdeklődése,beállítottsága,egyes tárgyakat könnyebben tanul,másokat nehezebben.Nekem anno a statisztikával például eléggé meggyűlt a bajom :)

Számíts rá,hogy eleinte,az első pár félévben nem feltétlenül lesz minden tárgyad érdekes.

2015. szept. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!