Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetséges, hogy olyan...

Hogyan lehetséges, hogy olyan tantárgyat tanítanak mint a mikroökonómia stb?

Figyelt kérdés
Csak en tartom ezt felhaboritonak? Hogy lehet ilyet oktatni? En egyszeruen keptelen vagyok megtanulni es ennek valoszinuleg az is az oka hogy nem tudom feldolgozni hogy ezt kell tanulnom. Ezert jottem egyetemre? EZERT? Nem eleg hogy az egesznek az eg vilagon semmi ertelme (sok ilyen "tantargy" van) de olyan pofatlanul nehez es szivatos hogy arra szavak nincsenek. En mint matematikat mindig is utalo ember elmentem gazdasagi karra , mondtak hogy lesz matek stb en meg gondoltam jaj ugyan mar biztos nem lesz olyan veszes. Hat DE . Es a legrosszabb tenyleg az ,hogy ezt tanitjak. Az osszes tobbi tantargyat siman kirazza az ember az ujjabol es meg hasznosak is de legalabb kotodnek az adott szakhoz.KIHEZ KELL FORDULNOM , kinek irjak levelet , ki szeretne meg azt rajtam kivul ,hogy ezt eltoroljek es mert nem tett meg senki semmit? Van aki abbol el meg hogy egy semmit egy ertelmetlen tantargyat oktat!!! Egy nem letezo vilagban "jatszodik" az egesz a kepzeletben mukodne csak . Minek ezt eroltetni? A hires nagy kozgazdaszok kerdezem en mire jottek ra? Hogyan lehet meg hatekonyabb joszagkosarakat megvetetni a nemletezo emberekkel egy nemletezo vilagban? Es ezt elismerik? Mi ezt tanuljuk? Komolyan? Ha megis valaki szerint annyira erdekes ez az menjen matematika szakra . Vagy oda nem valo mert az ott tanultakkal legalabb tenyleg ki lehet szamolni valamit? Amit alkalmazni lehet a vilagban? Most komolyan ha oktatasugyi miniszter lennek eltorolhetnem ezt a tananyagbol?

2015. okt. 19. 12:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Atya úr Isten, de jót röhögtem ezen a kérdésen, még még még, ennyi nem elég, írj még :D Mégis mi a rákot vártál gazdasági szakon? Alapképzésre jársz, egy tudományterületen belül általános tudást ad, ha mész MSc-re, akkor ott jobban fókuszálhatsz a kedvenc területedre, bár szerintem ilyen hozzáállással pár hónapon belül egy masszőr OKJ-n találod magad.


Btw húgom is most tanulja a mikrót és engem is meglepett, hogy mennyire élvezi :D Hidd el, ha jönnek majd a pénzügyi meg a számviteles tárgyak, esetleg még egy kis matek, valószínűségszámítás, statisztika, akkor szépen a maradék lelkesedésed is lelohad, ha ez sok. :D

2015. okt. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Azé' arra ,hogy mire lehet használni AZ EGYETEMEN AZAZ AZ EGYETEMEN KÍVÜL senki nem válaszolt jólvan :D Vagy hát volt egy gyermeteg próbálkozás ,hogy mi motiválja a vásárlót a SPARba jaj persze :D Egyenlettel számolod ki ,hogy mi motiválja? NE kamuzzatok ti se tudjátok. Arra, hogy mi motivál valakit arra ott van a marketing meg a pszichológia órák ott tényleg elmondják. De mikron? Vagy megérteni a piac működését vagy mi írtál. Mit a képzeletbeli piacét?

És mi az ,hogy ilyen hozzáállással nem leszek oktatásügyi miniszter (nem is akarok) ? Miért annyira fantasztikus a magyar oktatás? Ennyire elégedettek vagytok ,hogy így véditek imádott tantárgyaitokat? Szerintem úgy rossz ahogy van az egész minden szinten. De persze én vagyok a hülye ,hogy szóvá merem tenni azt ,hogy full értelmetlen tantárgyakat tanulok amióta iskolába járok.


Ja és igen telefonról írtam

2015. okt. 23. 22:41
 13/16 anonim ***** válasza:
94%
Te gyökér, hányad éves vagy? Gondolom első. Alapozótárgyaid vannak. Mi a retket vártál? Hogy te gólyaként nekiállsz cash-flow kimutatásokat csinálni 50 oldalban vagy mi? Ráadásul a gazdasági szakok legnagyobb része nem is túl gyakorlat orientált, inkább elméletei alapot ad.
2015. okt. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Én azt bírom, hogy itt vered magadat, pedig a mikroökonómia nem is egy nehéz tárgy. Akkor mi lesz később. A tényleg nehéz tárgyaknál.
2015. okt. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Te fogyatékos vagy? Elmentél egy gazdasági szakra, és felháborodsz, hogy közgázt kell tanulnod? Eszem-fa_zom megáll. :D:D:D

Én villamosmérnök hallgató vagyok, ez a kérdésed kb. olyan szintű, mint ha én a villamosságtan, elektronika, automatika vagy energetika miatt hisztiznék, hogy miért kell ilyen hülyeséget tanulni. De halkan megsúgom, nekem is van közgáz 1-2, vállalat gazdaságtan 1-2-vel együtt én is rühellem, de baromi hasznos tárgynak tartom. Lesz egy alap fogalmad róla, hogy mozog a pénz, hogy épül fel a modern gazdaság, nem ragadsz le a bemegyek a boltba, veszek 10 zsömlét, és visszakapok 500-asból 350ft-ot azt jóvan szinten.

2015. dec. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van ismerősöm, msc-n heti 6 órában tanult mikrot. Mire megy vele? Azt amit te most 3 adatbol szamolsz, azt ő 15 adatból, de nyilván nem egy év alatt lehet erre a szintre eljutni.. és azon a szinten már van értelme, hidd el. Most te egy lebutított részét, az alapját látod csak. Múltkor mesélte, hogy valami nagyobb cégnek készített elemzést, pl arról hogy milyen áron vinnék a legjobban a terméket, stb ... 15 perces meló neki ( másnak persze rohadt bonyolultnak tűnik aki nem ért hozzá) 30.000-et simán elkér érte...
2016. jan. 21. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!