Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ilyen gyenge érettségivel van...

Ilyen gyenge érettségivel van esélyem egyetemre?

Figyelt kérdés

Magyar nyelv és irodalom 3-as 40%

Matematika 2-es 33%

Történelem 3-as 52%

Angol 2-es 29%

Testnevelés 3-as 56%

Van szakmám is, informatikai rendszergazda.

Tudom nagyon el kur*tam de van esélyem bármilyen egyetemre?

Mit javítsak hogy legyen esélyem a rendőr vagy a katona tiszti főiskolára?



#egyetem #javítás #esély #katona #rossz érettségi #rendőr tiszti főiskola
2015. dec. 27. 21:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Meg kell nézni a felvi.hu-n, hogy melyik sulihoz milyen tantárgy eredményeit kérik és abból az 1-2 tárgyból ismételni kell az érettségit. Másképp nincs esélyed, ez így kevés. Nyelvvizsgád van?
2015. dec. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nyilván nézd meg ,hogy mik a követelmények oda, valamint mennyi volt a korábbi években a ponthatár. a felvételi tárgyként nem tudom mit fogadnak el. de azt a kettőt mindenképp ki kell javítanod. így ha a legjobbakat is számolom se jön ki duplázással a minimumponthatár.

a 11. és 12. évvégi jegyeid milyenek lettek?(irodalom és nyelvtan átlag, nyelv, töri,matek és egy természettudományos tárgy) ha ezek jók , akkor talán kijön a minumpont. azt is nézd meg,hogy a szakmádra adnak -e plusz pontot. felvi kalkulátorában ki tudod számolni.

újraérettségizni meg már fizetős lesz, 16E a közép, 26 E emelt szinten. májusban és októberben vannak érettségik. szerintem mostan körül kell jelentkezni a májusira. de lehet már lekésted. nézz utána.

ha lenne 2 db 70%os közép érettségid ,amit elfogadnak, akkor duplázással pont kijön a 280 minimumpont. de nem tudom,hogy neked mennyi pont kéne

2015. dec. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kösz szépen mind a kettő választ :)

Jövőre Megpróbálom az angolt és a matekot ki javítani és remélem lesz esélyem egy jobb életre.

2015. dec. 28. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!