Ilyen jegyekkel felvesznek?

Figyelt kérdés

A Bajza József Gimnáziumban az emelt informatika tagozatra jelentkeztem.Úgy tudom,hogy oda matek is kéne.(Tudomásom szerint az is emelt szintű)4-es matekkal van esélyem?

Vagy inkább a humán tagozat?

Nyelvtanból 4-es vagyok,Irodalomból 5-ös,Töriből 5-ös.Központit igaz még nem írtam de gyakoroltam alaposan és a matek az 38 pont lett a magyar pedig 39.Az informatika tagozatot jelöltem elsőnek aztán a humánt.Valamint szeretnék érdeklődni a Petőfi Gimi(Aszód) a magyar- francia két tanítási nyelvű osztályáról,hogy ott mennyire komolyan tanulnak franciául?Továbbá érdekelne mindkét iskola tisztasága,tanárai valamint a közösség.A válaszokat előre is köszönöm!



2016. jan. 7. 18:40
 1/3 anonim válasza:
100%

Bajzás diák vagyok. Személyszerint én is négyes matekkal, de sokkal rosszabb felvételivel kerültem be. Az a lényeg, hogy minden tagozatnak van egy minimum ponthatára. Tavaly így nézett ki:

Humán:

Minimum négyes átlag, és azt hiszem 30 pontos magyar és 25 matek (legalábbis így emlékszem)

Biosz-kémia

Valahogy 30-30 pont körül

Infósok is a humán és a biosz-kém közötti pontok közt valahogy. Talán a humánnal volt egyenlő. De ez sok mindentől függ, például attól, hogy összességében az oda jelentkező gyerekek milyen pontokkal mennének oda. Viszont úgy gondolom, ha felévtelin is ilyen 70+-osat írsz, akkor igen jók az esélyeid, pláne ha az átlagod is 4,0 felett van, bár szerintem ez bőven megvan nálad. Úgyhogy ha ezt élesben is bemutatod, akkor nyugodt szívvel jelöld meg azt az infó szakot.

2016. jan. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!Közösség az mennyire jó?(Informatika tagozaton)
2016. jan. 7. 19:05
 3/3 anonim válasza:
Na, Bajzás leszel?
2016. aug. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!