Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen alapképzési szakot...

Milyen alapképzési szakot válasszak gazdasági karon belül?

Figyelt kérdés
Legfőképpen a tőzsdei világ érdekel, de érdekel még a vállalatvezetés/alapítás/szervezés, szeretek utazni és szeretek angolul beszélni (anyanyelvi szinten beszélem). Milyen szakot válasszak a gazdasági karon belül és melyik egyetemen? Külföldön is elismert diplomát szeretnék. A BME -ben gondolkodok erősen. Jó döntés lenne?

2016. jan. 8. 16:19
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy a könyvelés nem a kedvencem, de bevállalom ha megkerülhetetlen
2016. jan. 8. 23:59
 2/9 anonim ***** válasza:
BGE pénzügy és számvitel. Itt ugyan nyilván van könyvelés, de specnek vagy számvitelt vagy pénzügyet kell választani úgyis. BME-t gazdasági szakra felejtsd el. Ha elsősorban a pénzügy érdekel akkor még esetleg a Corvinus is szóba jöhet. Ha inkább a számvitel érdekel, akkor viszont mindenképp BGE. Tehát a kettő közül válassz.
2016. jan. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Miért felejtsem el? Én úgy hallottam, hogy a Corvinusnak elismertebb a diplomája de nem annyira szigorúak mint a BME-n, ahol sokkal komolyabban veszik a matekot, de a kettő kb. ugyanazt a tudást adja. A BGE (ami bgf volt) arra meg azt mondták hogy gyenge és oda csak akkor menjek ha corvinusra vagy bme-re nem vesznek fel
2016. jan. 9. 17:33
 4/9 anonim ***** válasza:

A Corvinus meg a BGE diplomája ugyanannyira elismert. (a pénzügy számvitel szakon)


A BME az egy műszaki egyetem ott pont, hogy nem veszik komolyan a gazdasági szakokat, matekból viszont valóban sokkal többet követelnek mint amire egy közgazdásznak szüksége van. Én amúgy BME-s vagyok mérnök szakon, nagyon nem ajánlom ezt a sulit gazdasági szakra, ez az egyetem nem arra van kitalálva.


Azt meg nem tudom ki mondta, hogy a BGE gyenge, de legalábbis a pénzügy számvitel szak a BGE-n meg a Corvinuson egy szinten van, sőt a számvitel az a BGE-n kicsit erősebb a pénzügy meg a Corvinuson.

2016. jan. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Budapesti műszaki és gazdasági egyetem a hivatalos neve úgyhogy nem csak műszaki egyetem. Leginkább a 400+ ösztöndíj miatt tetszik ez az egyetem, egyébként a Corvinust választanám de sajnos nem milliomosak a szüleim. A BGE-ről meg túl sok rosszat hallottam az oktatás színvonaláról a BME -hez és a BCE-hez képest. Várom még a minél több hozzászólást :)
2016. jan. 9. 22:51
 6/9 anonim ***** válasza:

Most azt akarod hallani amit te gondolsz? Mert akkor nem mondok semmit és várjad a minél több hozzászólást... :D Ők is ugyanezt fogják mondani.


Mondta valaki, hogy nem az a hivatalos neve? Sokat érsz a nevével attól még nagy nulla ott a gazdasági képzés.


'Corvinust választanám de sajnos nem milliomosak a szüleim'


És? Nem milliókba kerül a tandíj egyrészt, másrészt meg ha oda akarsz menni szerezz annyi pontot. Gazdasági szakon, ha államira beakarsz jutni akkor úgyis 400+ pont kell bőven. Amúgy 2015 szeptemberben az állami pénzügy és számvitelre (maradjunk ennél a példánál) a BME-n 457 pont kellett Corvinuson meg BGE-n 455. Hú de nagy különbség. A BGE színvonaláról meg én nem tudom kitől mit hallottál, de esetleg egy rangsorra ránézhetnél. Attól függően, hogy konkrétan mi alapján készülnek a BCE és BGF áll a dobogó két legfelső fokán. A BME GTK max 4. 5. helyen. Erről ennyit. Innentől kezdve, ha neked a BME tetszik jobban akkor menj oda, ehhez ezek után már csak gratulálni tudok.

2016. jan. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem azt akarom hallani amit én gondolok, de eddig túlnyomó többségben mondták azt h a bme gazdsági kara jobb mint a bge, úgyhogy inkább több véleményt meghallgatnék. Arra viszont nem tértél ki, hogy miért gondolod úgy, hogy rossz a bme gazdasági kara. Az egyetlen érv amit felhoztál az az, hogy műszaki egyetem.


420-430+ pontom lesz, de semmiképpen nem fogom elérni a röhejes 460 pontos ponthatárt. A gazdaságisok nagyrésze igenis önköltséges. A BME-n pedig van 400+ ösztöndíjprogram ami azt jelenti, hogy ha elérem a 3-mas átlagot félévente 180ezret állnak a tandíjamból, a maradékot pedig diákhitelből állnám.


Miért gondolod azt, hogy a bme-n rossz a gazdasági képzés? (azonkívül hogy mert "műszaki egyetem")


Köszi a választ ment a zöld !

2016. jan. 10. 15:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem azt írtam, hogy azért nem jó mert műszaki, attól még lehetne jó, de az oktatók sincsenek a helyzet magaslatán, elég nemtörődöm módon állnak a GTK-sokhoz, akkor van amit túlzásba visznek például a matek, ami nem is feltétlenül negatívum, de azért mérnöki szintű analízist meg valszámítást tanítani egy közgáz képzésen kicsit merész. Ennek az is az oka, hogy a matek ugyanahhoz a tanszékhez tartozik nyilván mint a mérnököknél. Viszont mivel gazdasági területen nincs akkora múltja meg nincsenek is annyira jó GTK-s oktatók, tanárok mint a BCE-n meg BGE-n valamint nem is tanítják a pénzügyi meg a számviteli tantárgyakat - ami ugye a törzsanyag - olyan magas szinten mint a másik kettőn. Ráadásul ha megnézed a big4nál is kb 90%-ban BGE-s meg BCE-s diplomákkal dolgoznak és a maradék 10% a többi más egyetemen végzett.
2016. jan. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
62%
Ja meg még azt elfelejtettem, hogy a bgen meg BCE-n sokkal több lehetőséged van ösztöndíj programokban részt venni, esetleg külföldre cserediáknak menni. Én erről a 400+ pontos dologról amit mondtál a BME-ről nem is hallottam még őszintén, de a BGE-n például minden félévben a legjobb meg a legrosszabb néhány hallgató helyet cserél az önköltséges meg az államisok közül. Tehát, ha ebbe bekerülsz akkor a BGE-n például gyakorlatilag akár 100%-os an is átkerülhetsz államira.
2016. jan. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!