Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nyáron az egyetemen átsoroltak...

Nyáron az egyetemen átsoroltak államiról önköltségesre, ha mostani rendes felvételi eljárásban újrafelvételizem ugyanarra a szakra, visszakerülhetek így államira az eddigi tárgyaim elismertetésével együtt?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor ahhoz ki kell iratkoznom az egyetemről? Mikor kell ezt legkésőbb megtennem? A tárgyak elismertetése hogy történik a gyakorlatban? Ilyenkor új diákigazolványt is igényelni kell?

2016. jan. 10. 23:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Akkor iratkozol ki, amikor akarsz. A következő felvételi eljárás mostanában fog indulni, és február közepe-végéig fog tartani. Ha szükséges, érettségire is most kell jelentkezned. Legközelebb szeptemberben fog kezdődni az egyetem. És igen, visszakerülhetsz. A diákkal kapcsolatban pedig csak annyi, hogy rá van írva egy érvényesíthetőségi idő, ha az lejár, akkor kell igényelni újat, egyébként nem.
2016. jan. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez egy járható út. Arra figyelj, hogy csak azokat a tárgyakat lehet elismertetni, amik az adott mintatantervtől, tematikától nem térnek el. Tehát ha amióta te odajársz, megváltozott valami nagyon, akkor a régi rendszerű tárgyadat nem biztos, hogy elfogadják az új rendszerben is és újra kell csinálnod. Ez persze nem olyan gyakori dolog.

Kreditelismerés a neve az eljárásnak, kitöltesz egy kérvényt és benyújtod, az okosok pedig elbírálják.

Az államis féléveid végesek (max. 12, hacsak nem osztatlan képzésről van szó, ott picit más a dolog), tehát vedd figyelembe azt, mennyit használtál el eddig ezekből a félévekből, és mennyi van még hátra, ne érjen meglepetés esetleg a képzés végefelé.

A kiiratkozásról nem tudok nyilatkozni, szerintem ha mindenképpen újra akarsz felvételizni, a legegyszerűbb, ha még a következő félév kezdete előtt kiiratkozol, ettől függetlenül megpróbálhatsz haladni az anyaggal, tárgyakkal, bejárhatsz pl. előadásra. Azt, hogy meddig kéne kiiratkoznod, nem tudom, a felvételi eljárás folyamatában nem gond, hogy jársz valahova, de nyilván mielőtt a döntés megszületik, azelőtt már nem kéne odajárnod, hiszen akkor nem fognak oda felvenni.

2016. jan. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

A kiiratkozásra azért kérdeztem rá, mert tudni szerettem volna, hogy a most következő (tavaszi) félévben csinálhatok-e még tantárgyakat, amiket később elismertetnék, tehát nem összeférhetetlen-e az aktív tavasz félév és a jelentkezés.

2016. jan. 11. 02:19
 4/14 A kérdező kommentje:
Illetve még eszembe jutott, hogy a hallgatói szerződés alapján ha valaki abbahagyja a képzést, akkor vissza kell fizetnie az államilag támogatott féléveit. Itt ugye tulajdonképpen abbahagynám a képzést, csak utána rögtön folytatnám is ugyanazon a szakon. Ebben az esetben keletkezik visszafizetési kötelezettség?
2016. jan. 11. 02:21
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is kiiratkozhatsz amikor beiratkozz mész, én is így csináltam. :) A lényeg, hogy az öszi reghét vége előtt tedd meg, most még a tavaszi szemesztert megcsinálhatod.
2016. jan. 11. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell még semmit visszafizetned, lehet szakok közt váltani, passziválni stb. Akkor kell elkezdened visszafizetni ha kiiratkozol és egy éven belül nem iratkozol be újra.
2016. jan. 11. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat, mindenkinek ment a szavazat.

Akinek még esetleg van észrevétele, azt is szívesen várom.

Egyébként pl. a neptun-felülethez ilyenkor ugyanúgy megmarad a hozzáférésem?


Illetve még az jutott eszembe, hogy ha a tavaszi félév végén van szakirány választás, én be is kerülök egy szakirányválasztásra, de utána nyáron megcsinálom a kiiratkozás-beiratkoást, akkor vajon a szakirányra is újra felvesznek?

2016. jan. 21. 19:25
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Felvételizel újra most. Ha felvesznek ismét, akkor majd szeptemberben el kell menned beiratkoznod, az új felvételi érvényesítéséhez. Ekkor automatikusan megszünik a régi hallgatói jogviszonyod és rögtön életbe lép az új jogviszonyod. De a felvételi határozattal együtt a nyáron fogsz kapni egy új neptun kódot is, és majd azt kell használnod, de a régi kódodhoz, eredményeidhez is hozzá fogsz férni továbbra is. Még a beiratkozás előtt, már az új kódodra a Neptunból kérheted a korábban teljesített tárgyak akkreditációját, kreditelfogadását. Ezt már beiratkozás előtt 2 héttel is kérheted. Ha meg van az akkreditáció, akkor annak megfelelően tudod felvenni a következő tantárgyakat és haladhatsz tovább. Hogy a szakirányra be tudsz-e újra kerülni az az egyetemi kari szabályzattól függ. Abban van leírva, hogy mik a feltételei a szakirányra kerülésnek. Diákot nem kell újat igényelni, majd kapsz rá matricát, azt továbbra is jó lesz. Tehát felvételizz, akkreditálj, iratkozz be, vedd fel a tárgyakat majd beiratkozás után, az új kódoddal. Azt nézd meg a kari szabályzatban a szakirányt, azt beiratkozás után, menj matricáért a diákodra. Tavaszi félévet megcsinálhatod, addig is fizetősön, ha akarod. Kiiratkoznod nem kell, elég ha majd újra beiratkozol.Ha nem tudod folytatni a tavaszi félévet, akkor se kell kiiratkoznod,hanem passzíváltathatsz is, azt majd megint beiratkozol, amihez nem kell kiiratkozás, hiszen a beiratkozás egyúttal a régiről történő kiiratkozás automatikusan.
2016. jan. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és mivel egy éven belül, gyakorlatban azonnal, folytatod a tanulmányaidat ezért még nem kell visszafizetni semmit. Ha szerzel diplomát, nem kell visszafizetni semmit. A régire se kell semmit.
2016. jan. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én új kódot se kaptam, csak fent van egy fülecske és ott tudok váltani a jelenlegi és az előző szak között. Annyi hogy ott nem lehet tárgyat felvenni, meg hasonlók, mert az le van úgymond zárva, de meg tudom nézni a régebbi jegyeket stb.
2016. jan. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!