Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Logisztikus, kereskedelmi...

Logisztikus, kereskedelmi manager?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lenne egy kis gondom, mégpedig az, hogy sajnos nem tudom eldönteni hova menjek tanulni, elősször Szakközépiskolát szeretnék végezni, aztán egyetemet. A logisztikusról azt olvastam, hogy ő az árúk szállítását rendezi, időpontot, stb. Valaki kifejtené nekem, hogy melyik az a szakma, ami leginkább üzletekkel, kereskedelemmel foglalkozik? Előre is köszönöm szépen!

2016. jan. 24. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha felsőoktatásba akarsz menni, akkor az esetek 99%-ában jobban jársz, ha gimnáziumba mész (minél erősebbe).

Rengeteg ismerősöm van, aki azért ment közgazdasági szakközépbe, hogy majd gazdasági szakra megy egyetemre, meg azért ment műszaki szakközépbe, hogy majd műszaki pályára megy, de összességében mindegyik azt mondta, hogy megbánta.

Gyakorlatilag semmilyen pluszt nem ad. Van aki azért bánta meg, mert a szakközépbe ahová ment, sokkal gyengébb volt a tanulótársai tanulás iránti hajlandósága és ez lehúzta az oktatás színvonalát is, más meg azt mondta, hogy amit ők 4 év alatt vettek számvitel néven, azt egyetemen kb 2 óra alatt leadták.


Én annyit tudok javasolni, hogy keress egy megfelelő gimnáziumot és a következő 4 évben még úgyis körvonalazódik, hogy mit szeretnél csinálni, 14 évesen (gondolom ennyi vagy), még úgysem fogod tudni ezt eldönteni.

Amúgy van logisztikus mérnöki, kereskedelem és marketing és gazdálkodás és menedzsment alapszak, ezek fedik le leginkább amit akarsz szerintem. Továbbá van még pár mesterképzés is ami ezzel foglalkozik és ezek között azért elég szabadon lehet mozogni. (Pl. gazdálkodás és menedzsment alapszakos diplomával simán át lehet menni logisztikusi mesterre).

2016. jan. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, nagyon jól, és hosszan megfogalmaztad! 16 vagyok, ezért gondolkoztam a szakközépen elősször, és utánna az egyetemen. Most végzem a gimnáziumot, Fiz-Matek szakon, Ha minden jól megy, lesz egy Matematika emeltszintűm.
2016. jan. 24. 18:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha most gimnáziumban vagy, akkor csak úgy mehetsz szakközépbe, ha most kiiratkozol onnan és átmész egy szakközépbe. Szerintem te keversz valamit :) A szakközépiskola csak érettségit ad, ugyan úgy mint a gimnázium, csak ott tanulnak a diákok szakmai tárgyakat is mellette, de attól még nem kapnak papírt róla, hogy ők most például pénzügyi ügyintézők lennének. A szakközépben érettségiző diákok jellemzően a saját iskolájuk által indított további képzéseken (OKJ-k) tanulnak tovább és 1-2 év után kapnak valami tényleges szakmát. Persze onnan is tovább lehet menni egyetemre vagy felsőfokú szakképzésre, de a többség nem csinálja.


Szóval ha jól értem, te most azt szeretnéd, hogy érettségi után még végeznél valamilyen 1-2 éves OKJ-t és utána mennél egyetemre? Adna valamennyi plusz pontot, de túl sok haszna nem lenne, szerintem felesleges ezért éveket vesztegetni.


Amúgy ha már fizika-matek szakon vagy, akkor nem érdekelne jobban inkább valamilyen mérnöki vagy informatikai szak? A műszaki és informatikai szektorban a legnagyobb a szakemberhiány és a legnagyobbak a fizetések.

Persze ha te ragaszkodsz ehhez, az sem probléma, ha jó vagy matekból az mindenképp előny, mert a gazdasági szakokon is a matematika általában a szórótárgy.

2016. jan. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Lenne még egy kérdésem, ha neked nem gond. Ha csak egy sima gimnáziumot végzek, (Ukrajnában, 16 éves vagyok, májusban érettségizek) ahol nem adnak képesítést például logisztikára, akkor jelentkezhetek a logisztikai képzésre? Mint ahogy említetted, hogy szakközép után lehet logisztikai képzésre menni, nekem az jól jönne (1-2 év) és utánna az egyetem, ha érted mire célzok! Előre is köszönöm a válaszod!
2016. jan. 25. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!