Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SOS! Szerintetek érnek valamit...

SOS! Szerintetek érnek valamit a terveim? Politológia + jogi asszisztensi képzés egyszerre?

Figyelt kérdés

Akárcsak a diákok többsége én is humán beállítottságú vagyok : töri, magyar angol, német jöhetnek dögivel.

Érdekel a jog, a politika, EU szervezete, e mellett "jó kiállású" vagyok, tipikusan az a mindenről van véleménye embertípus, szeretek vitázni, érvelni, bizonyítani, s nem csak a levegőbe beszélni. Maximalista vagyok.

Jövőre érettségizem + felvételizem. Volt tervben az igazságügyi igazgatási szak is, viszont elbizonytalanodtam, lehet nem az én szakom lenne...

Mindkét tanmenetet átolvastam, s a politológia sokkal jobban megfogott, főleg, hogy itt az idegennyelv is fontos. Mivel úgy érzem önmagában talán kevés lenne, ezért úgy gondoltam, hogy párhuzamosan jelentkeznék egy felsőfokú szakképzésre is, plusz e mellé még OKJ-t is bevállalnék, így már talán több lábon állhatnék.

18L


2016. jan. 27. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Hmm..a politológiát szerintem felejtsd el, az igazságügyi igazgatási jobb. Egyébként egyszerre egy felsőfokú szakképzés és még egy OKJ is? Minek?
2016. jan. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

miért nem mész akkor a jogra?

a jog is politika... nekem ez meggyőződésem...

2016. jan. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Konkrétan a jogász képzés nekem sok.. A képességeimen felül van + túl sok idő.

Az igazságügyi igazgatási is tetszik, de nincs angol.. nem lehet belőle EU irányba nyitni, röghöz kötötten magyar. Én pedig szeretném a "nemzetközi tudásomat" is fejleszteni, kiteljesíteni.

Hogy miért akarok ennyi képzést? Az első OKJ ingyenes 24 éves korig, ha lenne lehetőségem megcsinálni, akkor belevágok, hiszen minél több lábon állok, annál versenyképesebb vagyok a munkaerőpiacon. :)

2016. jan. 27. 19:37
 4/9 anonim ***** válasza:
Jogos! :)
2016. jan. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia! Engem is ezek a tárgyak vonzottak, és hasonlóan gondolkodom, de már egyetemre járok.

A politológia ezek után szerintem csak rád, de egyáltalán nem mondanám azt, hogy ez kevés lenne. Úgy vélem, van annyira komoly szak, hogy lekössön és ne érezd azt, hogy mellette több helyre kelljen járnod. Ne érts félre, szerintem szuper elgondolás, hogy több irányba is mész, amik egymáshoz kötődőek, nagyon jó munkaerő piaci alapot adnál magadnak. Azonban reálisan nézve, mind időben, mind energiában úgy, hogy nem akarsz szét szakadni, ezt bevállalni.. szinte lehetetlen. Gondolom nem egyszerre kezdenél bele ezekbe, de az elkövetkezendő mondjuk öt évre teljesen betábláztad magad, és nem kis fába vágtad a fejszéd, legyél akármennyire is maximalista.

Úgy érzem, nem teljesen gondoltál bele, hogyan fogod mindezt véghez vinni, mert nem annyira egyszerű, mint amilyennek hangzik. Komolyan.

19/L

2016. jan. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igen, tipikusan ilyen vagyok a legnagyobbat tervezem el, aztán csodálkozok, ha nem jön össze.. :D

Mindenesetre tényleg köszönöm a tanácsod / véleményed! :)

2016. jan. 30. 15:03
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én politológia szakon tanulok a Corvinuson. Igazából tök jó szak, én szeretem. De annyira nincsen sok óránk,ha egy kicsit is jobb képességű vagy, nem fog teljesen lekötni, rengeteg szabadidőd lesz mellette, ezért én is végzek más szakot is mellette (közgazdász). De egyébként nem kell ilyen OKJ-s cuccokban gondolkodni, simán végezhetsz mellette egy másik BA-t, ha kicsit szorgalmas vagy meg se fog kottyanni. Két diploma még is többet ér, mint egy diploma és OKJ. A suli(legalábbis itt corvinus) támogatja is ezt, kaphatsz kedvezményes tanulmányi rendet is, jókora ösztöndíjakat adnak stb. Ebben a félévben mindkét szakon 4.5 feletti átlagom volt és igazából túl se erőltettem magam és nem vagyok azért vmi hű de zseni se. Igazságügyi igazgatás helyett meg jobban jársz a közigazgatásszervezéssel az is hasonló állami szféra, de mégis szélesebb elhelyezkedést kínál, több lehetőség

2016. jan. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
"Bölcsészet" :D
2016. jan. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szabad tudni hogy végül mi mellett tetted le voksodat? :)

2016. dec. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!