Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kodolányi János Főiskola...

Kodolányi János Főiskola Budapesten?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

11. osztályos vagyok, úgyhogy már most elkezdtem azon gondolkozni, hova szeretnék menni továbbtanulni.

Mivel nekem viszonylag közel van, ezért a budapesti KJF-án kezdtem el szakokat nézni (a Fehérváriról már hallottam véleményeket).

Az andragógia, kommunikáció és médiatudomány, turozmus - vendéglátás szakokon gondolkozom.

Tudnátok esetleg véleményeket, tapadztalatokat mondani róla?

Vagy úgy összességében bármit, nagyon érdekel.

Előre is köszönöm. :)



2016. febr. 1. 18:27
 1/2 anonim ***** válasza:

szia. :) Ha már önköltségesre akarsz menni, akkor érdemesebb lenne hasznosabb szakokat választani. A fent felsorolt háromból sajnos mindhárom jelentősen korlátozott lehetőségeket ad. Egy informatikus OKJ-val több lehetőség van elhelyezkedni.:( A KJF-n csak és kizárólag önköltséges formában lehet tanulni (fizetni kell érte) Ha már eléred a ponthatárt a minimum 280-at és mindenképpen ragaszkodsz a bölcsész vonalhoz, idegen nyelvet ajánlok (anglisztika, germanisztika, egyéb indoeurópai nyelvek, egyéb germán nyelvek) ha ragaszkodsz a turizmus vonalhoz, akkor a gazdaságtudományban találsz hasznosabb szakokat. (nemzetközi gazdálkodás - szintén idegen nyelvi tudást igényel, mint a turizmus és van lehetőség turizmus-gazdasági területen dolgozni) Önköltségesen én biztosan ezt választanám inkább. (:

És ne vedd támadásnak a levelem, csak próbállak megmenteni attól, hogy rosszul dönts.

2016. febr. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én jelenleg a Kodolányin tanulok, pont andragógián, amit Te is említettél. Remélem, tudok segíteni, hogy jövőre jó döntést hozz.

Összesen 11 alapszak van nálunk, humán és reál egyaránt. Az andragógia szak jövőre sajnos már nem fog indulni (nem csak nálunk, máshol sem). Viszont, van egy új szak, amit ajánlanék neked, emberi erőforrás menedzsment. Ez hasonlít az andragógia, személyügyi szervező (HR-es) szakirányához, annyiban más, hogy ez a gazdász irány inkább.

A kommunikáció szakhoz kell csinálnod egy tárgyból emelt szintű érettségit. A suliban nagyon gyakorlatias a képzés, ez különösen igaz a kommunikáció szakra. Nagyon jól felszerelt, modern stúdióink vannak. Az oktatók jól felkészült, képzett szakemberek, nagyon hasznos tudást adnak át. A kommosok közül sokan ismert csatornáknál vannak gyakorlaton, ez is mutatja, hogy nem csak elméletben tudják azt, amit megtanultak.

A suliról: ahogy már az előbb említettem, rengeteg gyakorlati feladatunk van, bármelyik szakot nézzük. Első évben mindenki ingyen tanulhat idegen nyelvet (akár kínait is). Minden csoportnak van egy mentora, aki segít a beilleszkedésben, kb. olyan, mint egy osztályfőnök fősulis kivitelezésben.:) Van rengeteg külföldi Erasmus partnerintézmény, ahol eltölthetsz egy félévet, gyarapíthatod a nyelvtudásodat, tapasztalatot szerezhetsz és építheted a kapcsolataidat. Vannak ösztöndíjprogramok, amiket meg lehet pályázni. Nagyon jó a közösség és itt nem 400 fős előadásokon kell ülnöd minden nap. Kisebb csoportokban dolgozunk, mindenkire jut idő bőven. Az oktatók személyesen ismernek, mindenben segítenek. Egy tandíjért két szakot is elvégezhetsz, így a kommunikáció mellett, akár egy másik diplomád is lehet.

Ha érdekel valami bővebben, nyugodtan kérdezz!:) Sok sikert!

2016. febr. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!