Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen iskolát javasoltok?...

Misz000 kérdése:

Milyen iskolát javasoltok? Budapest környékén

Figyelt kérdés

7.-es vagyok fél évkor csak két 4-esem lett (kémia,fizika)

Budapest környékén szeretnék jó iskolába járni ahol humán szakot,vagy kommunikációt,nyelvet tanulnék.Erős iskolák ahova van esélyem?Én a Szent Lászlón,Nagy Lászlón,Madách,Eötvös,Berzsenyi,Fazekas Mihály.

ezekről vélemények?



2016. febr. 7. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:
37%

A Nagy Lászlót nem ismerem, a többi elég jó és színvonalas.

Azt, hogy mire van esélyed, majd a felvételi mondja meg.

Az Eötvös humán szakára tavaly 81 pontos központi kellett, kitűnő mellett, te már veszítettél pontot, szóval, ha nyolcadikban kitűnő leszel, akkor is ez 83 ponttal lenne meg, ha írsz 85 pontot, jók az esélyeid és maxos szóbeli kell hozzá. Jó iskola, kicsit talán erőltetett a nyílt nap és a körbevezetés is.

A Fazekasnak ennél pár ponttal alacsonyabb a bejutási határa, de nem sokkal.

A Madáchhoz kell egy olyan 75 pontos központi és jó szóbeli.

A Szent Lászlót nem tudom pontosan, de olyan 70 pont kell ehhez.

A Berzsenyi humán szakára kevesebb a szükséges pontszám, mint nyelvire de kell 60 pont a humánra és 70 körül a nyelvire. Állítólag nagyon jó a közössége.

Tudom még javasolni az Apáczait:)

2016. febr. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tartsd az átlagodat év végéig :) Jól állsz, mert a kémia és a fizika nem számít külön (max. a Veres Pálnéba), mert általában a legjobban számító term.tudos tárgyat számítják bele a jegyekbe.

Mindegyik suliba van esélyed, csak azért kell egy jó központi hozzá.


Szent László:

Nyelvoktatásban erős, állítólag jó a közössége. Van pár szakkör, cserediák lehetőség stb. 65-70 központi, 4,5 feletti átlag ide a minimum.


Nagy László:

Nem ismerem így nyelvoktatásilag, közösségileg milyen, azt tudom, hogy a minimum pontok kb. 55-60 központi, 4,00 feletti átlag. Egyébként ez gyengébb suli, mint a többi felsorolt.


Madách:

Szintén nyelvoktatásban erős, min. 70 központi + kitűnő a minimum a bejutáshoz + jó szóbeli. Az angolt jól kell tudni hozzá, mert a nyelvtant is nézik, nem csak azt, hogy mennyire folyékonyan beszélsz. Jó a közössége egyébként, sok sulis program színesíti a mindenapokat, humán orientációs, nyelvben erős és sok a lány.


Eötvös:

A felsoroltak közül az egyik legerősebb. 80 központi pont alatt és kítűnő nélkül labdába sem lehet rúgni. Persze, aki nem kitűnő, de 85-90 pontot írt az írásbelin, azt is behívják szóbelire. Amennyit veszítesz a jegyeidből, úgy aránylik a felvételi pontjának a minimuma. Jó a közössége, sok a sulis program, van pár jó szakkör is.


Berzsenyi:

Oda járok, ha van konkrét kérdésed a suliról, úgy a mindennapokról, írj nyugodtan :) 70 pont írásbeli azért az összes tagozatra szokott kelleni a felvételhez, igaz, a szóbelire behíváshoz humánon elég 60 pont, de koránt sem vagy felvéve. A tanárok jól tanítanak, jó a közösség nagyon :) Szerintem inkább reálos suli, saját tapasztalat.


Fazekas:

Nagyon reálos suli, a reálosabb tagozatokra nehezebb is bejutni, tavaly kb. 75 pont + kitűnő, behívtak humánra szóbelizni :) A közösség állítólag itt is jó, bár nem olyan kiemelkedő mint mondjuk az Eötvös vagy a Berzsenyi közössége. És itt is elég jó tanárok tanítanak, ez a másik legerősebb suli az Eötvös mellett. De mondjuk, szerintem a humánosokat annyira nem terhelik (barátnőm odajár, mesélt).

2016. febr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 @Lottie válasza:
70%

Csak a Szent Lászlóról és a Madáchról tudok írni,ill. a Nagy Lászlóról annyit,hogy erősen túl értékeled. Madách: engem felvettek,amikor én jelentkeztem.. 4 fölötti volt az átlagom,de nem voltam kitűnő, 71 pont lett a központim,viszont a szóbeli a lényeg szerintem. Az angoltudásodat,az okleveleidet, a dicséreteket nagyon értékelik,ill azt is,ha aktív tagja voltál az ált.sulis közösségnek(DÖK, színjátszókör,olvasóklubb etc)

Szent László: csomó tagozat van,melyik érdekel?ha rajzra mész,az "alkalmasságin érj el jó eredményt, és vidd a legjobb rajzaidat. 75+ legyen a központid, és bőven 4 feletti legyen az átlagod.

2016. febr. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%
Nagy Lászlóba járok, nem olyan szar mint aminek mindenki beállítja... annyi hogy az igazgató egy s..gfej...
2016. febr. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!