Akik egy kicsit értenek hozzá! 95-ös (átlagos) iq-val, tanulás terén maximum mit lehet elérni?

Figyelt kérdés

Nyelvvizsgák maximum hányat tudnék megtanulni és milyen szinten? Jogosítványt mire tudnék szerezni?

Főiskolával, egyetemmel mi a helyzet? Külföldi továbbtanulás? Bármi, ehhez kapcsolódó?


A középfokú angol nyelvvizsgámra készülök. Gazdasági szakra járok egy főiskolán, ott van ugyan fél év csúszásom, de ezen kívül megy. Változatosak a jegyeim.

Nem érzem,hogy ez lenne a maximum ami tőlem telik, ezért tettem fel a kérdést.

L21



2016. márc. 5. 07:59
 1/8 A kérdező kommentje:

*Nyelvek közül maximum hányat tudnék megtanulni és milyen szinten.

Máskor nem szoktam így elírni, bocsánat. :D

2016. márc. 5. 08:02
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

21 éves vagy, elég jól ki kellett volna már ismerned magad. Miért ne lehetne átlagos IQ-val jogosítványt szerezni? Akkor alig volnának autók az utakon.

Nincs ilyen, hogy maximum az IQ alapján. Rajtad, motivációdon, egyéb ezernyi adottságodon múlik, meddig juthatsz el.

2016. márc. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Múltkor olvastam egy Down-kóros fiúról, aki diplomát szerzett. Van még kérdés?


Ha az adottságaid kitartással és szorgalommal párosulnak, bármit elérhetsz, amit itt felsoroltál. Jó, hát Nobel-díjas tudós meg kiemelkedő felfedező kis eséllyel lehetsz...


Hiába van valakinek 130-as IQ-ja, ha mellette meg lusta mind a föld, semmire se fogja vinni.


A nyelvtanulásra azt mondom, attól függ... tanultam négyet is.

Az a tapasztalat, hogy van akinek érzéke van adott nyelvhez, és megy, a másik nyelv meg nem megy, minden akarat ellenére.

Esetleg több nyelvet próbálj ki, hátha megtalálod a neked valót. Mondjuk ritka, ha most valaki oroszt vagy franciát tanul, de attól még rengetegen beszélik.

2016. márc. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Autóra biztos, de mondjuk hajóra, repülőre?:D

Sajnos vannak korlátok az IQ alapján.

2016. márc. 5. 08:24
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mesélj ezekről a korlátokról. Nagyon érdekelnének, és tájékozottnak tűnsz.
2016. márc. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kishajóvezetőit simán megszerzed, az nem nehéz. A nagyhajókkal nem tudom, mi a helyzet, de nem hiszem, hogy azokat atomfizikus agyak vezetnék.


Másrészt egy ilyen számból, hogy az IQ-d 95, még nem lehet semmit mondani, ugyanis a intelligencia több képességből tevődik össze, ráadásul ha az egyik gyengébb, akkor akár kompenzálni is lehet a többivel, ha azok meg jobbak.


Nyelvtanulás: a nyelvi képesség eléggé független a többitől szerintem, és ha nem nagyon-nagyon gyenge, akkor a többi már csak a szorgalmadon múlik. Szerintem nem érdemes arra tenni az életed, hogy minél több nyelvet beszélj középszinten, inkább tanulj meg angolul meg még egy nyelven nagyon jól, és még 1-2 nyelvet középszinten.


Lényeg a lényeg, átlag körüli képességekkel szerintem semmire sem igaz, hogy nem vagy képes megtanulni. Ne hagyd, hogy ez beépüljön a tudatodba, és az első nehézségnél úgy érezd, hogy "hát persze, biztos velem van a baj, kevés az iq-m, úgyse fog menni". Ez hülyeség. Fog menni, de lehet, hogy mondjuk 10%-kal több idő lesz megtanulni.


Nekem egyébként az intelligenciahányadosommal nincs gond, viszont figyelemzavaros vagyok. Ez azt jelenti, hogy simán benézem a dolgozatban, hogy mit kell aláhúzni, ha külön lapon kell a teszt megoldást beadni, elrontom a másolást, elrontom a számolást stb. Ezért nem 100%-ra szoktam készülni, hanem 120%-ra, hogy amit a figyelemzavar miatt elszúrok, azt legyen miből kompenzálni. Néha én is belesüllyedek abba, hogy á úgyse fog menni, úgyis elrontom, de ez hülyeség, kellő erőfeszítéssel olyan szinten tudom tartani a problémát, hogy elviselhető.

2016. márc. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 San Bernardo ***** válasza:

Először is, az IQ fontos lehet, de korántsem meghatározó. Annyi mindentől függ az életbeni teljesítmény.


Másodszor, ha te magad is érzed, hogy nem ez a maximum ami tőled telik,az nagyon jó. Gratulálok, mert motivált vagy.


Átlagos (? egy teszt alapján nehéz megmondani) IQ-val elérni?

Röviden: Szinte BÁRMIT.


Kemény munkával, szorgalommal bármit.

A siker 10 százalék tehetség, 20 százalék szerencse, és 70 százalék verejtékes kőkemény szorgalmas munka.

Ezt nálam sokkal okosabb ember mondta, bizonyos Albert Einstein.

sok sikert!

2016. márc. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
70%
Hagyjuk már ezt az IQ-zást. 50 év múlva már nevetségesek lesznek a mai IQ tesztek.
2016. márc. 12. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!