Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti akik továbbtanultok/továbbt...

Ti akik továbbtanultok/továbbtanultatok egyetemre/főiskolára mit részesítettetek előnyben a szakok jelőlésénél/sorrendmódosításnál? A helyet, várost ahol a suli van, vagy az adott szakot, hogy melyik erdekel jobban?

Figyelt kérdés

Ha például van olyan egyetem amit megjelöltem, és tudom már hogy oda nem lesz elég pontszámom, pedig ahol ez a szak van, ott még a város is tetszik, és maga a szak is a legjobban. Ezt jelöltem első helyen. Viszont a 2. és a 3. amit bejelöltem azok külön városokban vannak. És külön szakok, csak hasonlóság van köztük. Az egyik szak olyan helyen/városban van, ahol a város nem tetszik, de viszont a szak jobban tetszik mint a másik városbeli. Ez a szak megegyezik az első helyen jelöltemmel, ahova nem fognak felvenni pontszám miatt. De viszont ide felvehetnek. A másik szak pedig olyan városban van ami tetszik, tehát ott ahol az első jelöltem, de viszont a szak az másik. Ez a szak is érdekel, csak egy kicsit kevésbé mint a másik.

Tehát az a kérdés hogy: szak vagy város? Melyik szempont alapján döntsek?



2016. máj. 6. 09:46
 1/8 A kérdező kommentje:
Mert azért mégis minimum 3-4 évet kell töltenem az adott városban. Szóval teljesen bizonytalan vagyok.
2016. máj. 6. 09:54
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szak SOKKAL fontosabb. Minden városnak megvan a maga szépsége és előnye.

Amúgy én csak egy szakot jelöltem, több városban, de ha másik szak is érdekelt volna, akkor inkább azt nézem.

Pl. kedvenc városom Szeged, de hiána, ha nincs itt az a képzés, csak Budapesten, akkor inkább a fővárosba jelentkezek.

Oké, hogy 3-4 évet ott kell töltened, de egyik város sem olyan, hogy veszélyben leszel vagy valami. :)

2016. máj. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem a veszélytől félek. Hanem a város hangulata nem tetszik.
2016. máj. 6. 10:03
 4/8 anonim ***** válasza:
a SZAKOT nézd meg nagyon, sőt menj el vagy már el kellett volna menned beülni nagyelőadóba órákra (azokrqa belehet csak gyakorlatokra nem mert ott van névsor) hogy tetszik-e. Meg NÉZD MEG a tantervi hálót általában tanulmányi osztály honlapjáól letöltheted hogy milyen tárgyak lesznek 3-4 évig. Jól gondold meg!
2016. máj. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mondom, ne az legyen a prioritás... Nem nyaralni mész, hanem tanulni.

De te tudod..

2016. máj. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálam ez egyáltalán nem számított. A szak a lényeg, nem az, hogy hol lakok. Az egyetemeknek van hírnevük, ezért biztos nem választanék gyengébb egyetemet, csak azért, hogy abban a városban lakhassak. Ha annyira tetszik egy város, akkor majd suli után odaköltözök és ott fogok dolgozni.
2016. máj. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Amúgy mindkettő egyetem színvonala közel azonos. De talán amelyik város jobban tetszik, az ott lévő egyetem minimálisan jobb.
2016. máj. 6. 10:17
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a szak.

Az adott városhoz csak néhány évig kötnek majd a tanulmányaid, a szak viszont egész életben elkísér.

2016. máj. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!