Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magánpraxishoz pszichiáternek...

Magánpraxishoz pszichiáternek vagy pszichológusnak érdemes továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Majd egy nagyon sok év után szeretnék magánpraxist nyitni és betegeket elemezni.

Nem tudom eldönteni merre tovább. Az orvosi nagyon nehéz és nem tudom lenne kedvem elvégezni. Legszívesebben embereket elemeznék (szemèlyiségüket) és a gondolatukat kitalálni, hogymi játszik le bennük. Talán errr inkább a mentális betegek alkalmasabbak.

Nem vagyon túl empatikus, viszont úgy gondolom, hogy akár pszichológusnak, akár pszichiáternek nem szabad túlzott empátiát éreznie a páciense felé, mert az az orvos-páciens kapcsolatban tenne kárt. Viszont képes lennék arra is, hogy kitanuljam a módszereket és segíteni.

Szerintetek merre kellene mennem tovább?


2016. jún. 5. 22:36
 1/3 A kérdező kommentje:
Illetve elfelejtettem feltenni azt a kérdést, hogy körülbelül mennyi lehet keresni egy pszichiáterként, vagy pszichológusként?
2016. jún. 5. 22:43
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem elméleti kutatónak jobb lennél. Gondolkodtál már kutatáson magánpraxis helyett?

Aki saját bevallása szerint sem túl empatikus, sőt, ezt még előnynek is érzi, szerintem nem való terapeutának. Ennek az alapja az empátia, akár orvosit végzel, akár nem. Sggfejből van épp elég az eü-ben, bocs. Aki ilyen jellegű segítséget kér, nem keres cipőtalpat. Érző szívet és segítő kezet remél.

2016. jún. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Segítő kezet. De nem egy pszicgológus/pszichiáter fogja őt meggyógyítani, hanem saját maga. És nem azt mondtam, hogy nem érdekelne a beteg.
2016. jún. 6. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!