Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Erre a szakra nem érné meg...

Erre a szakra nem érné meg beiratkozni, ugye? Mit tegyek, ha nem vesznek fel?

Figyelt kérdés

Valószínűleg pár ponttal lemaradok a választott szakomról,vésztartaléknak csak egy nyelvszakot jelöltem meg, de érzem, hogy nem ez az igazi.

Vagyis oké, tök jó lenne anyanyelvi szintre fejleszteni a tudásom, de nem tudom magam pl. tolmácsként elképzelni, meg hogy idegennyelven tanuljak tantárgyakat.

Arra gondoltam, hogy októberben újraérettségiznék egy tárgyból, addigra meglenne a nyelvvizsgám másik fele is, így meglennének a pontjaim, viszont megtudtam, hogy a szakomra nem lehet keresztfélévben jelentkezni. Így egészen jövő szeptemberig kéne várnom, és fogalmam sincs, hogy mit csináljak.

Dolgoznék és tanulnék, de olyan kellemetlennek érzem, hogy már az elején nem sikerült bejutni sem, és így elcsúszok 1 évet.

Volt valaki már ilyen helyzetben? Teljesen kilátástalannak érzem.

Ti mit tennétek? Megérné halasztani 1 évet, vagy beiratkozni egyetemre, csak, hogy mégis csináljak valamit?



2016. jún. 13. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem túl rövid az élet,hogy ne azt csináld amit szeretsz. 1 év meg nem oszt nem szoroz. Sokan több éves csúszással kezdik,sokan meg közben csúsznak. 40 év múlva visszagondolva 1-2 év csak 1-2 percnek fog tűnni és mosolyogsz rajta egyet.
2016. jún. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi az álomszak nálad, de én (és sokan mások) orvosira halasztottam, gondolhatod, mikor fogom befejezni. 1 éven ne múljon már, meg ahogy írtad is, jól ki lehet használni munkával, tanulással, nekem nagyon hasznosan telt a halasztott évem, nem bánom egyáltalán. Inkább, mint egy tartalék-szak, amit nem akarsz igazán..
2016. jún. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is ebben a helyzetben vagyok. :)

A lehetőségek a következők:

1. Egy év munka mellette készülés az újraérettségizésre,illetve én egy új nyelvet elkezdenék,valamit amire nagy a kereslet.

2. Egy év a nyelvszakon, májusban újraértettségi utána átjelentkezés a kívánt szakra. Ennek is van előnye például megismered az egyetemi rendszert és követelményeket és nem magányosodsz el(a középiskolás kapcsolatok ilyenkor nagyon meglazulnak). Nyelvszak mellett esetleg rugalmas munkát is lehet végezni.

3.Elkezded a kívánt szakot fizetősön és megpróbálsz átkerülni támogatottra a következő évben. (jó tanulmányi átlag kell hozzá meg megüresedő helyek)

4.Egy év munka/önkéntesség külföldön.

5. Nyelvszak végigcsinálása. Másikat vagy feladni vagy utána levelezőn.

Én eddig jutottam,más nem jut eszembe. :D 1 év halasztás akkor kellemetlenebb ha 10 féléves osztatlan képzésre akartál bejutni, egy 3 éves alapszaknál az még nem katasztrófa. Annyit tennék még hozzá,hogy a hallgatói jogviszony sok munkahelyen követelmény,még akkor is ha az passzív.

2016. jún. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Annyi szerencsém van, hogy én a fiatalabbak közé tartozom, most lettem 18, tehát korban mondjuk nem lenne vészes, ha csúsznék, meg az alapképzés is 7 féléves lenne, csak maga a tudat zavar:(

Bár tudom, hogy nem én lennék az első.

Egyelőre megvárom a júliust, aztán lesz idő gondolkodni, neked külön köszi utolsó, hogy összegyűjtötted a lehetőségeket, ez a tanulói jogviszony a munkához pl eszembe sem jutott, pedig tényleg így van, köszi minden segítséget!

2016. jún. 14. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!